Szokujący raport ratusza! Blisko połowa nauczycieli myśli o zmianie pracy

i

Autor: Pixabay Szokujący raport ratusza! Blisko połowa nauczycieli myśli o zmianie pracy

Szokujący raport ratusza! Blisko połowa nauczycieli myśli o zmianie pracy

2022-01-18 14:36

Blisko połowa stołecznych nauczycieli myśli o rezygnacji z pracy! A to tylko częściowe wyniki badania, które ratusz przeprowadził we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim. Niemal 1/3 nauczycieli nie odczuwa bowiem satysfakcji z wykonywania zawodu. Powodów jest kilka - to m.in. niskie zarobki, spadek prestiżu i nadmierna biurokracja.

Nauczyciele chcą odchodzić z pracy

Blisko połowa nauczycieli pracujących na terenie stolicy chce odejść z pracy. To częściowe wyniki badania, które ratusz przeprowadził we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim. Jak mówi Marzena Wojewódzka ze stołecznego urzędu miasta - powodów jest wiele:

ESKA XD #040 - HARRY POTTER, NAJSEKSOWNIEJSI, ZIMOWE IGRZYSKA, HIGH LEAGUE 2

Nauczyciele opisują, że dokucza im biurokracja, niskie zarobki, spadek prestiżu zawodu nauczyciela i ciągłe zmiany przepisów. Co jest szczególnie ważne w kontekście procedowania przez rząd szkodliwej zmiany w prawie oświatowym, czyli tzw. lex Czarnek.

Nauczyciele mają dość

O trudnej sytuacji w edukacji mówi też nauczycielka w szkole podstawowej i Tiktokerka znana w sieci jako nauczycielka.i.pies.

- W szkołach zostaną nauczyciele, którzy mają już niewiele lat do emerytury, którzy chcą spokojnie dorobić. Oni nie mają siły na to, żeby się buntować i odchodzić, kiedy jest już im coraz bliżej do tego, żeby po prostu zakończyć swoją karierę zawodową - mówi nauczycielka.

QUIZ. Sobotnia ortografia. Te słowa na dyktandach przyprawiały o ból głowy. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś podchwytliwego. Niechlubne tradycje angielskich kibiców, których nazwiemy:

Warto dodać, że w samej Warszawie według danych ratusza brakuje już blisko 2 tys. nauczycieli.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Szokujący raport ratusza! Blisko połowa nauczycieli myśli o zmianie pracy