Zabraknie zimnych napojów w sklepach! Dlaczego i jak to możliwe?

i

Autor: canva.com Zabraknie zimnych napojów w sklepach! Dlaczego i jak to możliwe?

Ceny prądu 2022: zabraknie zimnych napojów w sklepach?! Markety zaczęły walkę!

2022-09-07 14:25

Ceny prądu w Polsce 2022 przyprawiają o gęsią skórkę. Wysokie rachunki dotykają indywidualnych odbiorców, ale przede wszystkim przedsiębiorców. Właśnie oni mierzą się z dwu, a nawet trzykrotnymi podwyżkami cen. Osoby prowadzące sklepy spożywcze rozpoczęły walkę o to, by w portfelu zostawało im więcej pieniędzy. Na jaki pomysł wpadli?

Spis treści

  1. Ceny prądu 2022: wyłączanie lodówek
  2. Ceny prądu 2022 - jak oszczędzić?

Ceny prądu 2022 drastycznie poszły w górę. Odczuwają to klienci indywidualni, ale również przedsiębiorcy prowadzący firmy. Coraz częściej mówi się o redukcji osób zatrudnionych z powodu zbyt wysokich kosztów energii elektrycznej. Jeszcze na początku sierpnia, jak podawał Rachuneo, przez ostatni rok ceny prądu dla małych firm wzrosły średnie o około 280 procent, a u niektórych sprzedawców nawet 359 procent. Wzrost cen prądu 2022 widoczny jest szczególnie na rachunkach, jakie trafiają do skrzynek pocztowych. Sytuacja dotyczy całej Europy, która do tej pory zbyt bardzo była zależna od Rosji. Premier RP, Mateusz Morawiecki w Karpaczu 6 września mówił, że przy tak wielkich wahaniach cen jak obecnie nikt nie potrafi stworzyć dobrego biznesplanu, a co więcej zaplanować swoich inwestycji. Właściciele marketów coraz bardziej redukują zużycie prądu. Jednym ze sposobów jest wyłączenie lodówek chłodzących napoje!

Wakacje po polsku – tak bawiła się ekipa VOX FM na Dolnym Śląsku
Sonda
Czy wyłączanie lodówek w sklepach to dobry sposób na oszczędzenie?

Ceny prądu 2022: wyłączanie lodówek

Wysokie ceny prądu dotykają różne branże. Chociażby sadowników, którzy mają chłodnie i muszą przechowywać w nich jabłka. Chociażby rzeźników przechowujących mięso, czy na przykład osoby prowadzące sklep spożywczy. Wśród wielu przedsiębiorców rachunek za prąd jest 2,5 razy wyższy niż jeszcze rok temu.

Ceny paliwa wrzesień 2022 - ile będzie kosztować benzyna? Cena ropy i gazu zaskoczy!

W niektórych galeriach handlowych przygaszono światło, by zredukować rosnące koszty. Wiele firm zrezygnowało z podświetlanych szyldów, a obiekty handlowe skrócą czas pracy w sezonie zimowym, by zaoszczędzić na ogrzewaniu. Włosi planują zrezygnować z oświetlania miejsc publicznych, Niemcy redukują zużycie gazu, a Francja zaleciła swoim mieszkańcom, by włączać ogrzewanie w domu dopiero wtedy, gdy temperatura spadnie poniżej 19 stopni Celsjusza. W Polsce coraz głośniej mówi się o zamknięciu basenów w okresie zimowym. Ogrzewanie wody jest bardzo kosztowne. W związku z tym zgaszenie lodówek w sklepach spożywczych jest jednym z najmniej złożonych pomysłów. 

Ceny prądu 2022 - jak oszczędzić?

Co zrobić, żeby zaoszczędzić prąd? Odłączanie nieużywanych sprzętów jest jednym z podstawowych sposóbów. Wiele osób zostawia ładowarkę, czy chociażby suszarkę podłączoną nieustannie do kontaktu. Należy za każdym razem wyciągać kabel. Warto też gotować tyle wody, ile jest nam w danym momencie potrzebne. Trzeba pamiętać o gaszeniu światła przy opuszczaniu pomieszczenia, czy chociażby korzystać jak najdłuższej z naturalnego światła. Żeby zachować ciepło w domu uszczelnijcie okna, a także zasłaniajcie je na noc. W jakiś sposób sprawi to, że zimno panujące w nocy nie dostanie się do naszego pomieszczenia.