Jest szansa na białe Boże Narodzenie!

i

Autor: Canva Czy czekają nas białe święta? Według prognoz jest na to szansa!

Czy będzie śnieg na święta? Prognoza długoterminowa na Boże Narodzenie 2022

2022-12-15 14:12

Jak co roku wszyscy czekając na Pierwszą Gwiazdkę zadajemy sobie to samo pytanie - czy święta tym razem będą białe? W zeszłym roku w wielu miejscach w wigilijny wieczór posypało białym puchem, który dzięki przymrozkom miał szanse się utrzymać przez kilka dni. A jak będzie wyglądać Boże Narodzenie 2022?

Czy spadnie śnieg na Boże Narodzenie 2022?

Wielkimi krokami zbliżają się najpiękniejsze święta Święta Bożego Narodzenia. Wiele osób już teraz zadaje sobie pytanie jaka będzie pogoda w Wigilię? I choć większość z nas oczekuje białych Świąt, niestety rzeczywistość często od tych oczekiwań odbiega. Sprawdziliśmy jaka jest wstępna prognoza pogody na Święta. Okazuje się, że to czy pojawi się śnieg zależy od tego w jakim regionie kraju będziemy je spędzać.

Według wstępnych prognoz temperatura w niektórych częściach Polski może spaść nawet do -5°C. A to oznacza, że wciąż mamy szansę na białe Święta. Oczywiście najbardziej obfitych opadów mogą spodziewać się mieszkańcy południowej części kraju. To właśnie w górach termometry pokażą nawet -5°C.

Również na zachodzie kraju może sypnąć śniegiem w okresie świątecznym, jednak plusowe temperatury mogą spowodować, że nie będzie on utrzymywać się zbyt długo na powierzchni. Choć w nocy termometry pokazywać będą okolice 0°C to w dzień sięgną 3-4°C.

CZYTAJ TAKŻE: Piosenki świąteczne wszech czasów! Top 10 numerów, które wprawią Cię w wyjątkowy nastrój

Gwiazdy składają wyjątkowe życzenia świąteczne dla słuchaczy VOX FM!

Według prognozy długoterminowej opublikowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na Twitterze, na ten moment tydzień poprzedzający Boże Narodzenie zapowiada się bardzo mroźny w całym kraju i dodatkowo możemy spodziewać się w tym czasie opadów atmosferycznych - od 8mm w centrum kraju, przez 16mm na południu, do nawet 20mm na Pomorzu. Na razie nie wiadomo czy będzie to śnieg, czy może marznący deszcz i mżawka. Jednak jeśli te prognozy się potwierdzą to mamy duże szanse na białe Boże Narodzenie.

CZYTAJ TAKŻE: Najlepsza świąteczna playlista w Internecie! Posłuchaj i poczuj klimat Bożego Narodzenia

Sonda
Czy chciałbyś śnieg na Boże Narodzenie?