Raków Częstochowa

Autor: Cyfra Sport

Liga Konferencji Europy. Raków Częstochowa wygrywa z Spartakiem Trnawa

2022-08-04 20:25

Podopieczni Marka Papszuna rywalizowali dziś ze Spartakiem Trnawa w kolejnej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy 2022/2023. Częstochowianie wygrali wyjazdowy mecz 2:0 i dali sobie sporą zaliczkę na rewanż. Ten odbędzie się za za tydzień na stadionie Rakowa.

Zawodnicy Rakowa Częstochowa w tym sezonie idą jak burza. Wygrali wszystkie spotkania, do których przystąpili. Dziś również nie zawiedli. W przed ostatniej fazie eliminacji Ligi Konferencji Europy 2022-2023 w wyjazdowym spotkaniu pokonali Spartak Trnawa 2:0. Będzie to spora zaliczka przed kolejnym, rewanżowym spotkaniem w Częstochowie.

Agnieszka Radwańska o Idze Świątek, powrocie na korty i życiu po zakończeniu kariery

Obie bramki w tym meczu padły w pierwszej połowie i obie były autorstwa Iviego Lopeza. Hiszpan do bramki rywala trafiał w 30. minucie spotkania i przed samym zejściem do szatni na przerwę.

W drugiej połowie emocje nieco opadły, a Częstochowianie „dowieźli” wynik do końca i ze stadionu City Arena Trnava wracają z dwubramkową zaliczką.

Liga Konferencji Europy. Rewanż w Częstochowie

Rewanż Raków Częstochowa – Spartak Trnawa odbędzie się w czwartek, 11 lipca o godzinie 18.00. Jeżeli Częstochowianom uda się wygrać dwumecz zagrają ze zwycięstwem pary Slavia Praga – Panathinakos.

Bramki: 0:1 Ivi Lopez (30), 0:2 Ivi Lopez (45+1 z rzutu karnego).

Żółte kartki: Erik Daniel, Yusuf Bamidele, Martin Bukata, Martin Mikovic (Spartak); Szymon Czyż (Raków).

Spartak Trnawa: Dominik Takac - Kristian Kostrna, Sebastian Kosa, Lukas Stetina, Martin Mikovic (82. Kazeem Bolaji) - Kyriakos Savvidis, Martin Bukata (70. Samuel Stefanik), Roman Prochazka (46. Jakub Paur)- Erik Daniel (82. Alex Ivan), Milan Ristovski (70. Kelvin Boateng), Yusuf Bamidele

Raków Częstochowa: Kacper Trelowski - Stratos Svarnas, Zoran Arsenic, Milan Rundic - Fran Tudor, Giannis Papanikolaou, Ben Lederman (57. Władysław Koczerhin), Patryk Kun - Mateusz Wdowiak (57. Szymon Czyż), Ivi Lopez (77. Wiktor Długosz) - Vladislavs Gutkovskis (76. Sebastian Musiolik).

Źródło: Liga Konferencji Europy. Raków Częstochowa wygrywa ze Spartakiem Trnawa