Wielkie Granie na jubileusz! W tym kraju tego jeszcze nie było

i

Autor: Archiwum eska.pl Stadion Narodowy w Warszawie

Najważniejszy od lat mecz reprezentacji Polski nie odbędzie się w Warszawie!

2022-01-19 9:11

Pandemia ma duży wpływ na nasze życie, jak także i na futbol. W związku z szalejącą pandemią oraz zbliżającą się V falą koronawirusa piłkarska reprezentacja Polski ewentualnego finału barażu do mundialu może nie rozegrać na Stadionie Narodowym. Tutaj nadal działa szpital tymczasowy a pod koniec marca spodziewamy się kolejnego szczytu zachorowań. Właśnie dlatego ewentualny finał baraży ma odbyć się w innym miejscu.

29 marca reprezentacja Polski albo zagra finał barażu ze zwycięzcą meczu Szwecja – Czechy, albo towarzyski mecz z przegranym tego starcia. Wszystko zależy od tego czy kilka dni wcześniej pokonamy w Moskwie reprezentację Rosji. Wiadomo jednak, iż 29 marca albo zagramy najważniejszy mecz od lat, który zadecyduje o awansie na mundial, lub mecz towarzyski.

Pierwotnie, te spotkanie miało zostać rozegrane na PGE Narodowym w Warszawie. Jednak jak informuje portal SportoweFakty, tak może się nie stać. Na stadionie nadal funkcjonuje szpital tymczasowy, a w związku z zbliżającą się kolejną falą pandemii oraz kolejną mutacją (omikronem), może nie być szans aby szpital został zlikwidowany w najbliższym czasie. Mało tego, może się ona nawet jeszcze bardziej zapełnić.

Z informacji portalu wynika, iż mecz z 29 marca może zostać przeniesiony do Chorzowa. Stadion w Chorzowie, który był domem naszej kadry przed wybudowaniem Narodowego, ma ponad 50 tysięcy miejsc, jest więc największym poza Stadionem Narodowym w Warszawie tego typu obiektem w Polsce.

Drugim miejscem w którym może odbyć się mecz jest Gdańsk. Tutaj także kadra grała niejednokrotnie, a sam obiekt gościł m.in. finał Ligi Europy przed rokiem.

Jeśli w ostatnim momencie nic się nie zmieni, to mecz odbędzie się właśnie w Chorzowie. Ostateczna decyzja ma zapaść podczas środowego posiedzenia Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Czy wiesz jaki mandat dostaniesz za to wykroczenie? Sprawdź się naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Przekraczając prędkość o 71 km/h i więcej trzeba liczyć się z mandatem o wysokości?
Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h
Źródło: Najważniejszy od lat mecz reprezentacji Polski nie odbędzie się w Warszawie!