Noc spadających gwiazd 2022 - o której godzinie oglądać? W której części nieba będą?

i

Autor: canva.com Noc spadających gwiazd 2022 - o której godzinie oglądać? W której części nieba będą?

Noc spadających gwiazd 2022 - o której godzinie oglądać? W której części nieba będą?

2022-08-12 13:36

O której godzinie noc spadających gwiazd 2022? Gdzie patrzeć, by zobaczyć ich najwięcej? Takie pytania zadają osoby, które wiedzą, jak ważne i efektowne to zjawisko. Perseidy od tysięcy lat fascynują ludzkość i wywołują zachwyt. Gwiazdy przekraczając ziemską atmosferę zostawiają po sobie świetlistą smugę. Kiedy są Perseidy 2022? Gdzie oglądać noc spadających gwiazd? O której godzinie najwięcej? Przekonajcie się i poznajcie nasze podpowiedzi już teraz.

Spis treści

  1. Noc spadających gwiazd 2022 - o której godzinie oglądać?
  2. Noc spadających gwiazd 2022 - skąd nazwa?

Noc spadających gwiazd 2022 - o której godzinie oglądać? Zastanawiacie się, gdzie będą Perseidy? Wyjątkowy spektakl, który co roku jest obserwowany przez miliony osób na całym świecie. Co więcej organizowane są specjalne spotkania, które mają na celu wspólne oglądanie, jak meteory przekraczają ziemską atmosferę tworząc przy tym smugi na niebie. Noc spadających gwiazd 2022 w tym roku będzie szczególna. Wszystko dlatego, że Perseidom będzie towarzyszyć równie interesujące zjawisko, a mianowicie Pełnia Zielonej Kukurydzy. NASA już zaznaczyła, że przez jasno świecącego - naturalnego satelitę Ziemi spadające gwiazdy mogą być słabiej widoczne niż zwykle. Co ważne, żeby oglądać spadające gwiazdy nie trzeba mieć zaawansowanego sprzętu. Perseidy 13.08.2022 zobaczycie gołym okiem aczkolwiek większe doznania będą oczywiście wtedy, jeśli będziecie obserwować je lornetką. 

Festiwal Weselnych Przebojów Mrągowo 2022 - kto wystąpi? [ARTYŚCI, GWIAZDY]

Wakacje po polsku – tak bawiła się ekipa VOX FM w Bieszczadach

Noc spadających gwiazd 2022 - o której godzinie oglądać?

Noc spadających gwiazd 13 sierpnia 2022 będzie szczególna. Meteorolodzy zapowiadają, że warunki pogodowe w większej części kraju będą sprzyjające, w związku z czym Perseidy powinny być bez problemu widoczne gołym okiem. Jedynym minusem jest pełnia Księżyca. Tym bardziej warto wybrać się w miejsce oddalone od miasta, świateł i latarni. Maksimum roju Perseidów przypada w nocy z 12 na 13 sierpnia. Widowisko ma wystartować już po 21:30. Najwięcej powinno ich być po godzinie 01:00 w nocy. Najwięcej będzie ich po przeciwnej stronie Księżyca. 

Noc spadających gwiazd 2022 - skąd nazwa?

Noc spadających gwiazd, czy też Perseidy ma swoją genezę. Dawniej uważano, że spadające gwiazdy mają powiązanie z łzami świętego Wawrzyńca. 10 sierpnia jest bowiem dniem jego męczeńskiej śmierci.

Najseksowniejsze piosenkarki disco-polo 2022. GORĄCE zdjęcia rozpalają wyobraźnię [TOP]

Sonda
Lubisz oglądać spadające gwiazdy?