Polscy piłkarze.

i

Autor: PAP/Jakub Kaczmarczyk Polscy piłkarze.

EURO 2021: PREMIE DLA POLAKÓW - ile mogą dostać nasi piłkarze?

2021-05-27 14:30

Mecze EURO 2021 to nie tylko okazja na zapisanie się w historii piłki nożnej, ale też wielkie pieniądze! UEFA przeznaczyła ogromną sumę na finansowe premie dla zawodników. Na bonusy za zwycięstwa liczą też Biało-Czerwoni. Z naszego artykułu dowiecie się, ile mogą dostać polscy piłkarze.

Polacy na EURO 2021 będą walczyć nie tylko o zwycięstwa. Do wzięcia są też ogromne pieniądze przeznaczone przez UEFA na premię dla reprezentacji i poszczególnych zawodników. Tegoroczne Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej rozpoczynają się 11 czerwca i będą trwały równo miesiąc, do 11 lipca. W tym czasie drużyny ze Starego Kontynentu będą walczyły o mistrzostwo dla swojego kraju. Polacy zaczynają grę od spotkań w grupie E, w której razem z Biało-Czerwonymi są też Słowacy, Hiszpanie i Szwedzi. Nasza drużyna może liczyć na duże pieniądze już za samo wyjście z grupy. Wysokość premii zależy jednak od kilku czynników, które warto poznać. Sprawdźcie, ile mogą dostać Polacy.

Piosenki na Euro - Endless Summer, Can You Hear Me i wiele innych. Pamiętacie je wszystkie?

Premie już za eliminacje!

O premiach dla polskich piłkarzy napisano na stronie meczyki.pl. Jak wynika z wyliczeń serwisu, spore sumy trafiły do kieszeni piłkarzy już za awans do EURO 2021. Premia za przejście eliminacji wynosiła 9 mln. euro. Pieniądze dostał PZPN. Piłkarzom należało się 20% tej kwoty, czyli około 10 mln. złotych. Jak zostały rozdzielone? Zastosowano system punktowy, gdzie 3 ptk. dostawało się za grę w meczu od pierwszej minuty, 2 ptk. za wejście w trakcie meczu i 1 za obejrzenie spotkania z ławki rezerwowych. Kto zarobił dzięki temu najwięcej? Tylko dwóch piłkarzy występowało we wszystkich 10 spotkaniach eliminacyjnych od pierwszego gwizdka. To Grzegorz Krychowiak i Piotr Zielinski. Serwis oszacował, że obaj dostali po około 750 tys. złotych. Na drugim miejscu są Robert Lewandowski i Kamil Grosicki - około 720 tys. złotych za mecze eliminacyjne.

Polacy na EURO 2021 - ile mogą dostać w ramach premii?

Ile zaś polscy piłkarze mogą dostać za występy podczas EURO 2021? UEFA przeznaczyła na premie 300 mln. euro dla wszystkich drużyn. Premia, na jaką może liczyć Polski Związek Piłki Nożnej, jest pomniejszona o koszty organizacji. Na pieniądze można jednak liczyć dopiero po wyjściu z grupy. Przypomnijmy, że w grupie E mamy do rozegrania trzy mecze: Polska - Słowacja 15.06, Hiszpania - Polska 19.06 i Szwecja - Polska 23.06.

Sonda
Czy Polska wygra EURO 2021?

Jakie pieniądze mogą dostać futboliści za awans 1/8 finałów i wyżej? Wyliczenia są następujące:

  • 1/8 finałów - 25% premii przyznanej PZPN
  • ćwierćfinał - 30%
  • półfinał - 35%
  • finał 40% + bonus za zwycięstwo.

Przy założeniu, że Polacy wygrają wszystkie spotkania grupowe, dostaną do podziału 4,5 mln. złotych + 2 mln. złotych bonusu od UEFA za wyjście z grupy. Razem to 7,5 mln. złotych. Za ćwierćfinał piłkarze dostaną 10,5 mln. złotych, za półfinał 14,5 mln. złotych, a za finał 22,4 mln. złotych + bonus za zwycięstwo. Przy podziale obowiązuje ten sam system punktowy, co podczas eliminacji.

Źródło: EURO 2021: PREMIE DLA POLAKÓW - ile mogą dostać nasi piłkarze?