Upały w Polsce 2024. To wtedy afrykańskie ciepło uderzy w Polskę! Podajemy dokładną datę

i

Autor: DOMIN SE / EAST NEWS Upały w Polsce 2024. To wtedy afrykańskie ciepło uderzy w Polskę! Podajemy dokładną datę

POGODA

Upały w Polsce 2024. To wtedy afrykańskie ciepło uderzy w Polskę! Podajemy dokładną datę

2024-06-27 8:22

Kiedy będzie ciepło w Polsce 2024? Upały z pewnością ucieszą osoby, które uwielbiają słońce, a nie lubią deszczu, zachmurzonego nieba i niskich temperatur latem. Fala afrykańskich upałów w Polsce będzie odczuwalna lada chwila i trzeba się do tego przygotować. Eksperci meteo zapowiadają, że słupki rtęci, w tradycyjnych, przyokiennych termometrach często pokażą ponad 30 stopni Celsjusza. Kiedy będzie najcieplej w Polsce? Ile stopni na termometrach? Pogoda długoterminowa do sprawdzenia na naszej stronie.

Spis treści

  1. Upały w Polsce 2024 - kiedy?

Upały w Polsce 2024 mają być bardzo duże i wręcz nie do wytrzymywania, więc warto wcześniej się do nich przygotować. Kiedy będą upały w Polsce 2024? Gdzie będzie najcieplej w wakacje 2024? Odpowiedzi z pewnością najbardziej interesują osoby, które chcą udać się na urlop do jednej z polskich miejscowości. Pogoda długoterminowa na lato 2024 interesuje także rolników, którzy obawiają się o swoje uprawy, a dokładniej o ich stan nawodnienia. Rośliny na polu będą potrzebować większego nawodnienia niż zwykle tym bardziej, że opady deszczu będą rzadkością. W internecie znaleźć można poradniki, za które odpowiadają hiszpańscy meteorolodzy. Tłumaczą w nich, co trzeba zrobić i jak radzić sobie z piekielnym ciepłem. W końcu mają w tej kwestii największe doświadczenie w Europie. Pierwsze upały w Polsce 2024 już za nami. Gorąco zrobiło się na początku drugiej połowy czerwca. Modele pogodowe wyraźnie pokazują, iż na temperatury sięgające 30 stopni Celsjusza powrócą do nas już niebawem. Kiedy upadły w Polsce 2024?

Alok i Jess Glynne mają hymn wakacji 2024! "Summer's Back" to nowa wersja wielkiego hitu!

Upały w Polsce. Jak Polacy sobie z nimi radzą?

Upały w Polsce 2024 - kiedy?

Od kilku miesięcy eksperci meteo z Europy zapowiadają, że upały w państwach Starego Kontynentu będą rekordowo duże. Spece od pogody z naszego kraju są takiego samego zdania i ogłaszają, że temperatury w lipcu 2024 będą wyższe od wieloletniej średniej. Fala gorąca napłynie do nas wcześniej. Temperatury od 26 do 34 stopni Celsjusza zapowiadane są w dniach od 26 do 30 czerwca. We Wrocławiu, w Zielonej Górze, Wałbrzychu, Zgorzelcu 34 stopnie Celsjusza w cieniu, w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Rzeszowie 32 stopnie, a w Gdańsku, Białymstoku, Olsztynie i Szczecinie 30 stopni. Początek lipca chłodny i deszczowy. Na termometrach od 21 do 24 stopni Celsjusza. Z każdym dniem drugiego tygodnia miesiąca będzie robić się cieplej.

Upały w Polsce 2024 znów będą bardzo odczuwalne od 10 lipca. Na niebie dużo słońca, mało chmur i od 26 do 30 stopni. W zasadzie 11, 12, 13, 14 lipca, a najbardziej 17, 18 i 19 lipca, to będą najcieplejsze dni w nadchodzących tygodniach. Na zachodzie kraju od 28 do 33 stopni Celsjusza, na północy do 30 stopni, na wschodzie od 27 do 32 stopni Celsjusza i tyle samo na południu.

Żona Radka Liszewskiego oczarowała internautów! Razem wyglądają przepięknie [ZDJĘCIA]

Długoterminowa prognoza pogody na lato 2024 wyraźnie pokazuje, że przed nami bardzo upalny lipiec i nieco chłodniejszy sierpień. Szczególnie w połowie miesiąca, gdy temperatura spadnie do 20 stopni Celsjusza. W ostatnim wakacyjnym miesiącu upalnie będzie od 5 do 10 sierpnia, a także od 17 do 20 sierpnia. Te wszystkie wymienione dni, to dobry moment, by iść na urlop i skorzystać ze słońca!

Listen on Spreaker.