Erasmus

i

Autor: pixabay.com

Bądź Erasmusem nawet po studiach - aplikuj na zagraniczne praktyki absolwenckie

2021-06-17 19:33

Wchodzimy w gorący moment roku akademickiego. Studenci ostatnich roczników zaczynają przygotowywać się do obron prac dyplomowych.

Warto przypomnieć, że to ostatnia szansa na zaplanowanie zagranicznych praktyk absolwenckich finansowanych z programu Erasmus+, bo dokumenty trzeba złożyć jeszcze przed skończeniem studiów.

Będąc absolwentem oczywiście nie możemy już aplikować na studia, ale wciąż mamy możliwość uczestnictwa w praktykach. Wyjazd na praktyki absolwenckie tym różni się od wyjazdu studenckiego, że o udział w programie ubiega się już na ostatnim roku studiów, przed obroną

- mówi Marta Zub z Działu Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Proces rekrutacji na praktyki absolwenckie wygląda podobnie do aplikowania na studia, ale UZ nie ma podpisanych stałych umów partnerskich z zakładami pracy i przyszły absolwent musi sam znaleźć zagraniczną instytucję, która zgodzi się przyjąć go na staż.

Czasami na naszej stronie prezentujemy oferty, które do nas nadsyłają instytucje czy przedsiębiorstwa, które zgłaszają chęć przyjęcia studentów. Wiedzą, że my prowadzimy program Erasmus, więc przedstawiają swoje oferty i my je zamieszczamy. Zatem też istnieje możliwość skorzystania z nich

- dodaje Zub.

Staż absolwencki zielonogórzanie mogą odbyć do dwunastu miesięcy od daty swojej obrony, a w tym czasie przysługuje im stypendium z Programu Erasmus+.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: [email protected] !

Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Źródło: Bądź Erasmusem nawet po studiach - aplikuj na zagraniczne praktyki absolwenckie