hulajnogi

i

Autor: materiały prasowe hulajnogi

Jeździsz hulajnogą elektryczną? Od dzisiaj obowiązują nowe przepisy

2021-05-20 10:18

W Zielonej Górze na dobre rozpoczęliśmy już sezon rowerowy. I nie tylko – coraz więcej zielonogórzan korzysta z hulajnóg, a teraz modne są te elektryczne. Dzisiaj wchodzą w życie nowe przepisy, dotyczące tych pojazdów.

Poruszanie się hulajnogami elektrycznymi było dotychczas nieunormowane. Piesi skarżyli się na pędzących po chodnikach hulajnogistów, a ci narzekali, że rowerzyści przepędzają ich ze swoich ścieżek.

Po zmianach w kodeksie drogowym hulajnogi stają się oficjalnie urządzeniami transportu osobistego i podlegają nowym zasadom.

Poruszamy się nimi po drogach i pasach ruchu dla rowerów, a maksymalna dopuszczalna prędkość to 20 km/h. Jeśli nie mamy innej możliwości, możemy wjechać na chodnik, ale tam zachowujemy prędkość zbliżoną do prędkości pieszego i zawsze ustępujemy mu pierwszeństwa.

Niepełnoletni jeżdżą, jeżeli mają kartę rowerową, a dzieci poniżej 10. roku życia wcale – chyba że pod opieką dorosłych w strefie zamieszkania.

Mandaty za wykroczenia drogowe popełniane na hulajnogach elektrycznych mogą sięgać 500 złotych, ale Policja uspokaja, że w początkowej fazie obowiązywania nowych przepisów nie będzie traktowała zielonogórzan surowo, a raczej prowadziła akcję informacyjną.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: [email protected] !

Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?
Źródło: Jeździsz hulajnogą elektryczną? Od dzisiaj obowiązują nowe przepisy