Gorzów: budżet obywatelski

i

Autor: SG Budżet obywatelski w Gorzowie (fot. archiwum).

Gorzów: Co powinno być zrealizowane z BO w twoim rejonie? Przyjdź i podyskutuj o tym

2021-05-31 13:46

Pierwsze spotkanie zaplanowano 7 czerwca na Piaskach. Uczestniczyć w nich będzie mogło maksymalnie 50 osób. Mieszkańcy będą mogli wybrać zadania do realizacji w ich rejonach.

Ruszają spotkania z mieszkańcami w sprawie Budżetu Obywatelskiego 2022. Pierwsze zaplanowano 7 czerwca na Piaskach w szkole Podstawowej nr 21 na ul. Taczaka. Łącznie do 21 czerwca ma odbyć się dwanaście takich konsultacji: dziesięć w rejonach, a dwa ostatnie dotyczyć będą kategorii oświatowej i ogólnomiejskiej.

Na ten moment planujemy spotkania w szkołach, na które zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem może wejść do 50 osób, z czego pierwszeństwo będą mieli wnioskodawcy. Mieszkańcy na spotkaniu mogą się porozumieć lub zdecydować, że zadania będą szły pojedynczo pod głosowania - mówi Klaudia Jodłowska z gorzowskiego magistratu.

Po Piaskach przyjdzie czas na osiedle Staszica. 8 czerwca urzędnicy zaproszą gorzowian do zespołu szkół nr 16. Szczegółowy harmonogram znajdziecie na stronie miasta w zakładce budżet obywatelski. Może on jeszcze ulec zmianie, wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej. Na budżet obywatelski 2022 miasto przeznaczyło 7,5 mln zł, w tym na każdy rejon przypada prawie 470 tysięcy złotych.

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to:
Źródło: Gorzów: Co powinno być zrealizowane z BO w twoim rejonie? Przyjdź i podyskutuj o tym