Gorzów: Poranek

i

Autor: Fragles

Gorzów: Na drogach bez dramatu, startują kolejne remonty

2021-11-16 7:26

Dzisiaj, tak ja i wczoraj, po Gorzowie w godzinach porannych naprawdę nie jeździ się tle. Trochę problematyczna jest mgła, na szczęście nie ograniczająca za bardzo widoczności, mimo, że niektórzy synoptycy od rana zapowiadali intensywne słońce.

Drogowcy wracają na Kasprzaka. Rusza układanie warstwy ścieralnej na odcinku 456 metrów. Najpierw drogowcy zajmą się lewą stroną, a w środę (17.11) prawą. Podczas prac wyłączona będzie sygnalizacja świetlna, a ruch sterowany będzie wahadłowo przez pracowników wykonawcy. Obowiązywać będzie ograniczenie do 40 km/h. Wiąże się to z utrudnieniami w płynności przejazdu. Dlatego lepiej korzystać ze zjazdów Gorzów Zachód lub Gorzów Północ.

Całkowicie nowe prace wystartują we wtorek na ulicy Olimpijskiej z kolei. Przez dwa dni nawierzchnia ma zostać sfrezowana, a od czwartku (18.11) ruszą prace z układaniem asfaltu. Auta będą mogły korzystać z ulicy, ale ruch będzie sterowany ręcznie, a prędkość ograniczona do 30 km/h.

Zmodernizowane zostanie także skrzyżowanie z Ciołkowskiego. Tam pojawi się także nowy chodnik. Z Olimpijskiej często korzystają gorzowscy kierowcy, którzy chcą dojechać od osiedla Staszica. Remont wykona firma Maldrobud- za milion siedemdziesiąt tysięcy złotych. Na prace będzie mieć dwa miesiące.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 12.11.2021

Trzeba uważać na remontowanej Chrobrego i fragmencie Jagiełły. Wciąż kierowcy, zwłaszcza ci spoza Gorzowa potrafią się gubić. Zgodnie z przewidywaniami remont ulicy Bolesława Chrobrego potrwa dłużej. Wcześniejszy termin przewidywał gotową drogę do końca tego roku. Po zaktualizowaniu grafiku o prace archeologów, wykonawca złożył wniosek do magistratu o przedłużenie terminu do maja.

Dzisiaj będzie wylewana nawierzchnia na Okólnej - taką informację dostali mieszkańcy tamtego rejonu. Nie przejedziemy tą ulicą na całej długości. Trzeba uważnie patrzeć na znaki i uważać żeby nie parkować w pobliżu.

Synoptycy meli bardzo różne prognozy na dzisiaj i jednak wygrywa ta z poranną mgłą. Te nie jest bardzo intensywna, ale wraz z dosyć wilgotnymi jezdniami nie stwarza najlepszych warunków do jazdy, także trzeba być ostrożnym. Wychodzi na to, że w ogóle za dużo słońca dzisiaj nie zobaczymy. Jest chłodno, teraz w okolicach 5 stopni, a w ciągu dnia rozkręci się do jakichś 9. Opadów być nie powinno, a ciśnienie jest powyżej normy.

Dzieciństwo w PRL. Czy pamiętasz, co było w telewizji?

Pytanie 1 z 10
Krystyna Loska była wyjątkową spikerką, ponieważ:
Źródło: Gorzów: Na drogach bez dramatu, startują kolejne remonty