Zabrze: Pedofil podejrzany o intymne kontakty z 13-letnią dziewczyną. Spotykał się z nią w hotelu, szeptał czułe słówka, miał wykorzystać seksualnie

i

Autor: KMP Zabrze Mężczyzna został zatrzymany, dzięki czujnej postawie pedagoga szkolnego

Zabrze: Pedofil podejrzany o intymne kontakty z 13-letnią dziewczyną. Spotykał się z nią w hotelu, szeptał czułe słówka, miał wykorzystać seksualnie

2021-06-16 11:18

Policjanci zatrzymali mieszkańca woj. podkarpackiego, podejrzanego o obcowanie płciowe z 13-latką z Zabrza. 52-letni mężczyzna przyznał się do tego, że z poznaną przez internet dziewczynką trzy razy spotkał się w zabrzańskim hotelu. Został aresztowany na trzy miesiące.

Zespół prasowy śląskiej policji podał w środę, że zatrzymanie mężczyzny to efekt wspólnych działań policjantów z Zabrza i z woj. podkarpackiego.

Jak ustalili zabrzańscy policjanci, 52-latek poznał dziewczynkę na jednym z popularnych portali internetowych. Od lutego do marca br. trzykrotnie spotkał się z nią w jednym hoteli w Zabrzu.

"Sytuacja wyszła na jaw dzięki czujności szkolnego pedagoga, który zauważył niepokojące zachowanie dziewczynki. Kiedy o możliwości popełnienia przestępstwa zostali poinformowani kryminalni z zabrzańskiej komendy, rozpoczęli intensywne działania operacyjne oraz dochodzeniowo-śledcze zmierzające do zebrania obszernego materiału dowodowego i zatrzymania mężczyzny" – poinformowała zabrzańska policja.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do wykorzystywania seksualnego 13-latki. Grozi mu do 12 lat więzienia. Na wniosek zabrzańskiej prokuratury 52-latek został aresztowany na trzy miesiące. Jak zaznacza policja, sprawa jest rozwojowa i nie jest wykluczone, że zatrzymanemu przedstawione zostaną kolejne zarzuty. (PAP)

Rowerzyści kontra naturyści. Słynna naga plaża przestanie istnieć?
Źródło: Zabrze: Pedofil podejrzany o intymne kontakty z 13-letnią dziewczyną. Spotykał się z nią w hotelu, szeptał czułe słówka, miał wykorzystać seksualnie