Pierwsza zimowa wygrana Korony

2022-01-20 7:15 PioR
Trening Korony Kielce
Autor: Korona Kielce

Udany sparing po ciężkich treningach. Tak krótko można podsumować pierwszą zimową grę kontrolną piłkarzy Korony. Kielczanie na stadionie przy ul. Kusocińskiego pokonali Puszczę Niepołomice 4 do 1.

Już do przerwy kielczanie prowadzili 2 do 0. Gole dla Korony zdobyli w tym meczu: Marcel Gąsior, Dawid Błanik, Mario Zebić i testowany Artur Amroziński.

- Dobrze się grało, bo wygraliśmy wysoko, więc to była sama przyjemność. Natomiast wcześniejsze dziesięć dni to było dużo pracy, motorycznej, w ustawieniu, obronie i ataku. Jesteśmy jednak silniejsi, wygrany sparing cieszy i przygotowujemy się dalej - podsumował mecz pomocnik Korony Łukasz Sierpina.

W tym spotkaniu trener Leszek Ojrzyński testował dwóch graczy - hiszpańskiego obrońcę Roberto Corrala i napastnika trzecioligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki Artura Amrozińskiego. Ten pierwszy jest bardzo blisko pozostania w Kielcach.

- Trzeba siadać z nim do rozmów, bo chłopak pokazał się naprawdę z dobrej strony, na boisku i poza nim. Zobaczymy, w którą stronę te rozmowy pójdą. To już rola dyrektora sportowego, żeby dopiąć formalności. Ja jestem za tym transferem. Najbliższe godziny pewnie pokażą, czy tak się stanie – podkreślił Leszek Ojrzyński.

Kolejny sparing, także na stadionie przy ul. Kusocińskiego, Korona rozegra już w sobotę. W południe kielczanie zmierzą się z drugoligową Wisłą Puławy.

Straszna kontuzja w kadrze short tracku przed IO w Pekinie. Gabriela Topolska połamała żebra. (wypowiedź Magdaleny Zych na temat koleżanki)
Sonda
Manchester United vs West Ham - kto wygra?
Źródło: Pierwsza zimowa wygrana Korony
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany