Szkoła, dzieci siedzące w ławkach, klasa, lekcja, lekcje, nauka, ławka

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Projekt wsparcia dla uczniów

2022-02-16 13:37

"Szkoła wsparcia". Tak nazywa się nowy projekt kieleckiego wydawnictwa, który ma pomóc uczniom w trudnym czasie pandemii. - To projekt szczególny - przekonuje Martyna Zapała, psycholog dziecięcy.

Według raportu Najwyższej Izby Kontroli w Polce aż 630 tys. dzieci poniżej 18. roku życia potrzebuje profesjonalnego wsparcia psychologicznego. Zanim młodzi ludzie trafią pod opiekę specjalistów, mogą liczyć na pomoc nauczycieli i rodziców. Jednak ci często mają trudności z rozpoznaniem i odpowiednią reakcją na pierwsze sygnały depresji, leków czy innych zaburzeń. Właśnie dlatego kieleckie wydawnictwo wraz z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę przygotowało specjalny projekt.

- Z jednej strony ten projekt skupia się na tym, jak rozpoznawać u niepokojące emocje i zachowania u dziecka, a z drugiej jest drogowskazem i korzysta z założeń psychologii pozytywnej - mówi Martyna Zapała, psycholog dziecięcy. 

Projekt składa się z sześciu cyklów. W każdym psychologowie i psychoterapeuci będą dzielić się swoją wiedzą. - Można powiedzieć, że jest to taka apteczka pierwszej pomocy psychologicznej dla dziecka. W scenariuszach nauczyciele znajdą nie tylko karty pracy dla uczniów, ale także krok po kroku będą mogli pomagać w normalizacji dziecięcych trudnych przeżyć - dodaje Martyna Zapała.   

Materiały specjalistów są dostępne w internecie. Zakończenie projektu planowane jest na jesień, a jego zwieńczeniem będzie wydanie specjalnego e-booka.

Nowe karetki dla Warszawy. Sprzęt robi wrażenie
Sonda
Wolisz pracę na etacie, czy samozatrudnienie?
Źródło: Projekt wsparcia dla uczniów