Nowohucianie odetchną z ulgą. Rusza remont torów wzdłuż ul. Ptaszyckiego

2021-09-08 16:25 KK
ul. Ptaszyckiego
Autor: Mapy Google

Najprawdopodobniej 20.09 rozpocznie się długo wyczekiwana modernizacja zdezelowanego torowiska wzdłuż ul. Ptaszyckiego. Zarząd Dróg Miasta Krakowa czeka na ostatnie uzgodnienia z Miejskim Inżynierem Ruchu i Zarządem Transportu Publicznego.

Michał Pyclik, z Zarządu Dróg Miasta Krakowa zapowiada, że modernizacja obejmie jedynie torowisko.

Nie przebudowujemy całej ul. Ptaszyckiego, skupiamy się na torowisku, na tych elementach drogi, które je przecinają i zasilaniu, czyli słupy i sieć trakcyjna - wylicza.

Dodaje, że utrudnienia dotkną nie tylko pasażerów tramwajów, które będą jeździły objazdami. Na zmiany muszą być gotowi także kierowcy. 

By zrealizować te prace musimy zająć jezdnie, wykonawca ustala z miejskim inżynierem ruchu rozwiązanie, w którym wewnętrzne pasy na ul. Ptaszyckiego, przyległe do torowiska byłyby wyłączone. Służy to temu, że skądś ten sprzęt musi operować, musi być możliwość załadunku materiałów - tłumaczy. 

Zgodnie z planem, linia nr 4 powróci na swoją stałą trasę do Wzgórz Krzesławickich, zlikwidowana zostanie zastępcza linia autobusowa 704. Linia nr 10 pojedzie objazdem z Placu Centralnego przez al. Solidarności do Kombinatu i dalej do Pleszowa. Linie 12, 16 i 44 będą zawieszone, pojawi się za to tymczasowa linia 74, która z Mistrzejowic, jak linia 16 pojedzie do Placu Centralnego, a dalej, jak 44 do Dworca Towarowego. Na ul. Ptaszyckiego wyjadą autobusy zastępcze kursujące z al. Przyjaźni przez Boruty Spiechowicza, Plac Centralny i Ptaszyckiego do Fortu Mogiła. Autobus będzie zsynchronizowany z linią 174. W szczycie będzie jeździł co kwadrans, poza szczytem co 20 min., zaś w weekendy co 0,5 godziny. 

Jacek Mosakowski z Platformy Komunikacyjnej Krakowa przyznaje, że to najwyższy czas na remont, bo torowisko zagrażało bezpieczeństwu pasażerów. 

To torowisko było w stanie agonalnym, wielokrotnie sprawiało problemy, jakie były tego skutki wiemy - ograniczenie prędkości do 10 km/h, więc tramwaje się po prostu wlokły. Była to też sytuacja niebezpieczna dla pasażerów, bo torowisko w takim stanie może się w każdym momencie po prostu rozpaść - stwierdza. 

Zgodnie z zapowiedziami ZDMK, przebudowa torowiska na ul. Ptaszyckiego zajmie około 10-ciu miesięcy,

75. rocznica urodzin Krzysztofa Krawczyka. Gwiazdy wspominają artystę

Sprawdź, czy masz szansę zostać gwiazdą! Ten test jest tak trudny, że oblałaby go nawet Małgorzata Rozenek!

Pytanie 1 z 10
Ile ślubów kościelnych planujesz?
Źródło: Nowohucianie odetchną z ulgą. Rusza remont torów wzdłuż ul. Ptaszyckiego
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany