Wracają gwałtowne burze, grad i wichury. IMGW wydał ostrzeżenie dla połowy kraju. Będzie niebezpiecznie!

i

Autor: Pixaby Alert RCB dla kilku województw! Burze z gradem i porywisty wiatr

Burze, deszcz i grad znów w Krakowie. Najbliższe godziny będą niebezpieczne!

2021-07-28 10:30

W pogodzie znów będzie niebezpiecznie! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie II stopnia dla Krakowa i Małopolski. Prognozowane są burze, opady deszczu i gradu oraz bardzo silny wiatr.

Pogoda Kraków 28.07.2021. IMGW wydał alert II stopnia

Środa, 28 lipca w Krakowie zapowiada się dość niebezpiecznie. Wszystko przez front atmosferyczny, jaki ma przetoczyć się przez Małopolskę. Po bardzo intensywnych deszczach w nocy i nad ranem musimy przygotować się na kolejne opady. Do tego bardzo silny wiatr. IMGW wydał alert II stopnia m.in. dla Krakowa i Małopolski. To obowiązuje od środy, 28 lipca od godz. 13.00 do czwartku, 29 lipca do godz. 2.00.

Nowy oddział obserwacyjno zakaźny w Zawierciu

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 30 mm do 40 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad - czytamy w komunikacie IMGW.

Wystąpienie zjawiska oceniono na 80 proc. prawdopodobieństwa. IMGW zaznacza jednak, że ze względu na dynamikę prognozy mogą ulec zmianie i ostrzeżenie będzie aktualizowane.

Oprócz burz i opadów deszczu w środę, 28 lipca musimy liczyć się też z upałami. Termometry w Krakowie pokażą dziś 30 stopni C. Pamiętajmy jednak, że w słońcu temperatura odczuwalna będzie dużo większa.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Źródło: Burze, deszcz i grad znów w Krakowie. Najbliższe godziny będą niebezpieczne!