dzieci w szkole

i

Autor: Getty Images

Fundacja "Happy Kids" za gaz musi zapłacić ponad 90.000 zł!

2022-02-15 18:04

Podwyżki cen gazu pojawiają się nie tylko wśród zwykłych mieszkańców Łodzi czy przedsiębiorców, ale też wśród organizacji charytatywnych. Jedną z nich jest Fundacja "Happy Kids", która na co dzień prowadzi 17 rodzinnych domów dziecka, tutaj sytuacja jest jednak bardzo dramatyczna.

Dzieci z ponad 17 rodzinnych domów dziecka mogą zostać bez dostępu do gazu, a wszystko przez podwyżki cen. Nie 26.000 zł, a ponad 93.000 zł to kwota, którą musi zapłacić łódzka fundacja Happy Kids działająca od 21 lat. Sytuacja jest bardzo trudna.

- Zostaliśmy zakwalifikowani jako podmiot gospodarczy, który prowadzi jakąś działalność, w związku z tym podlegamy takim samym stawkom jak fabryki czy producenci - mówi Aleksander Kartasiński, prezes fundacji.

Pomimo tłumaczenia i odpowiednich wyjaśnień - sytuacja się nie zmieniła.

- Obecnie uruchomiliśmy zbiórkę, na to, aby zebrać pieniądze na pokrycie rachunków. Na to, żeby nikt nie odłączył nam tego gazu. Wysyłamy pisma, piszemy petycje - dodaje.

PGNiG rozpatruje obecnie sytuację.

- A co ja mam powiedzieć dzieciom, że dlaczego ten prąd ma być wyłączony? Pamiętajmy, że jeżeli ja nie zapłacę rachunku za gaz to nikt nie będzie miał wątpliwości. Przyjdzie i odetnie rurę z gazem, nie zastanawiając się nad losem dzieci. To jest ten problem. W ferworze podwyżek zapomniano o takich instytucjach jak domy dziecka, DPS-y czy inne noclegownie.

Źródło: Fundacja "Happy Kids" za gaz musi zapłacić ponad 90.000 zł!