wulkanizacja, wymiana opon

i

Autor: Adam Wysocki Serwis wulkanizacji

Lepiej nie czekać na pierwszy śnieg z wymianą opon! Czy poznaniacy udzerzyli już do wulkanizatorów?

2021-11-05 12:00

Nie warto zwlekać z wymianą opon do ostatniej chwili - mówią nam wulkanizatorzy.

Nie warto czekać z wymianą opon do pierwszego śniegu - apelują wulkanizatorzy.​ Gdy pogoda robi się już typowo zimowa, klientów jest tylu, że często wymiany są robione w ekspresowym tempie. A to nie zawsze oznacza dobrze wykonaną pracę.

Wszystko, jest zrobione na biegu i w pośpiechu nie zawsze jest zrobione zgodnie ze sztuką. Im wcześniej, tym lepiej. Wtedy jeszcze pogoda jest przyzwoita, nie ma kolejek, nikt się nie spieszy, a wszystko jest wykonane dokładnie

mówi nam Filip Moczyński, wulkanizator z poznańskiego Grunwaldu. Podczas wymiany pamiętajmy, że "powietrze premium" to tiktokowy trend i lepiej zmienić opony na zimowe.

Coraz częściej pompuje się koła azotem i to faktycznie zdaje egzamin. Cząstki azotu są większe i bardziej stabilne, jeśli chodzi o temperaturę. Mniej go ubywa przez jakieś pory lub nieszczelności.

Wymiana opon trwa od kilku do nawet kilkudziesięciu minut. Wszystko zależy od modelu samochodu oraz rozmiaru felg. Na wizytę u wulkanizatora musimy odłożyć od 80 do nawet 300 złotych.

Wódka po 50 ZŁ! Polacy są WŚCIEKLI. Czy OBALĄ rząd? | KOMENTERY
Źródło: Lepiej nie czekać na pierwszy śnieg z wymianą opon! Czy poznaniacy udzerzyli już do wulkanizatorów?