Prokuratura Okręgowa w Poznaniu

i

Autor: Beniamin Piłat - Radio ESKA Prokuratura Okręgowa w Poznaniu

Wdowa zaskarża decyzję prokuratury! Znów głośno o sprawie śmierci w Amazonie!

2021-12-16 19:01

Wdowa po zmarłym we wrześniu pracowniku magazynu Amazona zaskarża decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa. Twierdzi, że jej mąż zmarł w wyniku przemęczenia w pracy, a nie z przyczyn naturalnych.

Wraca sprawa śmierci pracownika magazynu Amazona w podpoznańskich Sadach. Wdowa po zmarłym mężczyźnie nie zgadza się z decyzją prokuratury o umorzeniu śledztwa i zaskarża ją.

49-letni mężczyzna zmarł na początku września tego roku.

Pracownicy podstawili mu krzesełko lidera i prosili lidera, by wezwał pomoc. Trzykrotnie lider odmówił. Nachylił się nad moim mężem, który nie mógł oddychać, nie pozwolił mu zdjąć maseczki

mówi Beata Dziamska, wdowa po zmarłym pracowniku. Zdaniem kobiety zarówno ona jak i jej świadkowie nie zostali przesłuchani w tej sprawie przez prokuraturę. Ta stwierdziła, że mężczyzna zmarł z przyczyn chorobowych, a nie z przemęczenia.

Prokurator uznał, po przeprowadzeniu postępowania przygotowawczego w tej sprawie, przesłuchaniu świadków, zabezpieczeniu dokumentacji, przeglądzie monitoringu, że brak jest znamion czynu zabronionego

mówi Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej. Wdowa oraz związkowcy domagają się, by prokuratura zbadała kwestie nieudzielenia pomocy zmarłemu pracownikowi.

Świąteczna sukienka - życzenia od Magdy Mazur
Źródło: Wdowa zaskarża decyzję prokuratury! Znów głośno o sprawie śmierci w Amazonie!