Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Dodatek gazowy - Dla kogo i do kiedy można składać wnioski?

2024-02-29 12:32

Dodatek gazowy jest to świadczenie o które można ubiegać się na gospodarstwa domowe ogrzewane gazem. Jakie są wymogi by go otrzymać? O tym w artykule.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przypomina mieszkańcom o możliwości ubiegania się o dodatek gazowy. Przypomnijmy, termin składania wniosków został przedłużony do końca czerwca. Jest to świadczenie o które można ubiegać się na gospodarstwa domowe które ogrzewane są przy pomocy gazu. Dodatek jest refundacją vat za dostarczone paliwa gazowe. Dotyczy to okresu za 2023 roku i pierwsze półrocze obecnego.

Jak już wspomnieliśmy jest to dodatek na gospodarstwa domowe ogrzewane gazem co jest jednym z warunków by ubiegać się o świadczenie. Kolejnymi jest wpis urządzenia grzewczego do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, a także spełnienie kryterium dochodowego. Wynosi ono: 1500 zł miesięcznie na jedną osobę w gospodarstwie wieloosobowym i 2100 zł miesięcznie na osobę która mieszka sama.

Wnioski o dodatek należy składać do Miejskie Ośrodka Pomocy Społecznej. Można to zrobić na kilka sposobów. W wersji papierowej można osobiście zanieść je do siedziby MOPS-u przy ul. Limanowskiego 134 lub za pośrednictwem tradycyjnej poczty. Można również wysłać wniosek drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy EPUAP.

Źródło: Dodatek gazowy - Dla kogo i do kiedy można składać wnioski?