Radek Liszewski, Katarzyna Grabowska-Kupidura, Bayera

i

Autor: AKPA

QUIZ

My pokazujemy zdjęcie artysty disco polo, a Ty zgadujesz w jakim jest zespole

2024-06-27 15:47

Muzyka disco polo charakteryzuje się prostymi, wpadającymi w ucho melodiami oraz tekstami, które często opowiadają o miłości, codziennych radościach i problemach.

Disco polo to fenomen, który mimo mieszanych opinii ma swoje stałe miejsce w sercach wielu Polaków. Wywodzi się z nurtu muzyki dyskotekowej lat 80. XX wieku. Pierwsze zespoły disco polo powstawały w małych miasteczkach i wsiach, gdzie muzyka ta była odpowiedzią na potrzebę zabawy i relaksu. Do najbardziej znanych prekursorskich zespołów należy m.in. Bayer Full, który zasłynął dzięki takim hitom jak "Majteczki w kropeczki" czy "Blondyneczka". Oczywiście na jednym zespole się nie kończy. Nurt disco polo doczekał się wielu gwiazd, które zdobyły ogromną popularność. Oprócz wspomnianego Bayer Full, warto wymienić też Akcent z charyzmatycznym liderem Zenonem Martyniukiem, Boys z Marcinem Millerem, oraz Weekend, którego hit "Ona tańczy dla mnie" stał się jednym z największych przebojów dekady.

ZOBACZ TAKŻE: Małgorzata Główka - kim jest piękna artystka? Oto co warto wiedzieć o liderce zespołu CamaSutra

Skolim - Koncert na patelni | Radio Vox FM

Quiz: Zgadnij kto jest w jakim zespole disco polo

Choć disco polo często bywa krytykowane za prostotę i przewidywalność, jego wpływ na polską kulturę jest niezaprzeczalny. Jak to mówi słynne przysłowie i tekst piosenki Andre "Nikt nie słucha,a każdy zna" - i coś w tym jest. W ramach zabawy przygotowaliśmy dla czytelników VOX FM quiz, w którym pokazujemy zdjęcie artysty, a Wy musicie dopasować do niego zespół w którym obecnie śpiewa. Dla jednych będzie to z pewnością bułka z masłem, jednak niektórzy mogą przy niektórych pytaniach mieć spore kłopoty. Powodzenia!

ZOBACZ TAKŻE: Żona Marcina Miller chciała go opuścić. Wszystko przez zdradę!

My pokazujemy zdjęcie artysty disco polo, a Ty zgadujesz w jakim gra zespole

Pytanie 1 z 10
W jakim zespole śpiewa Paula Karpowicz?
Paula Karpowicz