Sia

i

Autor: Jackie Brown / Splash News/EAST NEWS Sia wyznała, że jest w spektrum autyzmu

Gwiazdy

Sia usłyszała zaskakującą diagnozę. Teraz naprawdę czuje się sobą

2023-06-02 12:58

Sia zdobyła się na bardzo szczere wyznanie dotyczące prywatnych spraw. Właśnie zdradziła z czym mierzy się na co dzień. To wyjaśnia jej skryty charakter, niechęć do udzielania się w mediach, oraz ukrywanie wizerunku.

Sia dała się poznać szerokiej publiczności jako twórczyni takich hitów jak "Chandelier", "Cheap Thills" czy "Elastic Heart", które mają miliardowe wyświetlenia na YouTubie! Sia jest jedną z najbardziej utalentowanych, a zarazem tajemniczych artystek naszego pokolenia. Przez długie lata chroniła swój wizerunek ukrywając się za peruką i przyciemnianymi okularami. Nigdy nie chciała być sławna, choć z drugiej strony pragnęła wyrażać siebie poprzez muzykę, a w takim przypadku trudno o brak zainteresowania ze strony innych ludzi. Kilka lat temu postanowiła pokazać się światu. Okazuje się, że Kate Furler - bo tak nazywa się australijska piosenkarka - może pochwalić się cudowną, naturalną urodą. Sia w tym roku skończy 48 lat.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kim jest Maddie Ziegler, dziewczynka z teledysków Sii do Big Girls Cry, Elastic Heart i Chandelier? [WIDEO]

Najlepsza Muzyka do Biegania [wiosna 2023] | ESKA XD - Fit vlog #44

Sia zdradziła swój sekret. To diagnoza ją wyzwoliła

Sia niechętnie dzieli się informacjami ze swojego życia osobistego, stąd też rzadko przyjmuje zaproszenia do wywiadów. Dała się jednak namówić na rozmowę z Robem Cesternino, który prowadzi swój podcast. To właśnie na łamach tejże rozmowy, na jaw wyszło, że artystka jest osobą w spektrum autyzmu. To może wyjaśniać jej skryty charakter, niechęć do udzielania się w mediach, oraz niegdysiejsze ukrywanie wizerunku.

Jestem w spektrum autyzmu. Jestem w terapii i cóż, wiele się dzieje - powiedziała Sia.

Wyznała również, że po usłyszeniu tej diagnozy poczuła się wyzwolona i w pełni pogodzona ze sobą.

Przez 45 lat czułam, że publicznie muszę ciągle "zakładać mój ludzki garnitur". Dopiero od dwóch lat czuję się naprawdę sobą - dodała.

Autyzm to przypadłość, którą jednym słowem można określić jako "wycofanie". Osoba w spektrum autyzmu zamykają się na świat, niechętnie nawiązują przyjaźnie, mają trudności w rozumieniu uczuć swoich oraz innych osób i lubią rutynę, więc najlepiej czują się gdy wszystko wokół dzieje się w przewidywalny sposób. Jeżeli dostrzega się u siebie podobne objawy, warto udać się do psychologa, który oceni nietypowe zachowania i postawi odpowiednią diagnozę.

Źródło: Sia usłyszała zaskakującą diagnozę. Teraz naprawdę czuje się sobą