Drzewo na rynku zagrożone. Wczorajsza burza ułamała jeden z konarów

2021-07-20 11:08

Drzewo na rynku zagrożone. W nocy z poniedziałku na wtorek wichura ułamała jeden z konarów akacji, która stoi na rzeszowskim rynku. Wstępne oględziny wykazały, że drzewo w środku jest spróchniałe. Ekspertyza dendrologa zadecyduje, jakie losy czekają akację. Wynik badania ma być znany w ciągu dwóch dni.

W nocy z poniedziałku na wtorek wichura ułamała jeden z konarów akacji, która stoi na rzeszowskim Rynku. Wstępne oględziny wykazały, że drzewo w środku jest spróchniałe. Ekspertyza dendrologa zadecyduje, jakie losy czekają akację – czytamy na profilu miasta Rzeszowa.

Stoimy przed poważnym problemem. Na pewno będziemy robić wszystko, aby drzewo uratować. Musimy jednak pamiętać o tym, aby nie doszło tu do tragedii, bo może się okazać, że drzewo w każdej chwili może runąć. Mam nadzieję, że znajdzie się sposób, aby drzewo pozostało na swoim miejscu – mówi Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa.

CZYTAJ TAKŻE: Bieszczady: Trudne warunki na szlakach. Po opadach deszczu jest ślisko

Ekspertyza dendrologiczna da więcej informacji

Jak czytamy dalej na Facebooka miasta Rzeszowa ekspertyza dendrologiczna powinna być gotowa w ciągu najbliższych dwóch dni. Na razie teren wokół akacji został ogrodzony ze względów bezpieczeństwa.

Podtopienia w Chmielniku koło Rzeszowa
Źródło: Rzeszów: Drzewo na Rynku zagrożone. Wczorajsza wichura ułamała jeden z konarów