Rzeszów: Sportowa manifestacja w sobotę. Wyjątkowa edycja parkRun

i

Autor: ParkRun Rzeszów

Rzeszów: Sportowa manifestacja w sobotę. Wyjątkowa edycja parkRun

2022-03-02 14:31

Najbliższa sobota to szansa dla biegaczy z regionu, żeby zaprotestować przeciwko napaści Rosji na Ukrainę. Co ważne, w czasie 5 kilometrowej przebieżki każdy będzie mógł wrzucić kasę, która pójdzie na zakup bandaży, leków przeciwbólowych, igieł czy strzykawek, które później trafią do ukraińskich szpitali.

To będzie wyjątkowa edycja parkRun Rzeszów. Już w najbliższą sobotę biegacze z regionu sportowo zamanifestują swój sprzeciw wobec ataku Rosjan na Ukrainę. Co więcej, w tej 5 kilometrowej przebieżce każdy może wziąć udział. Dodatkowo na biegowej trasie będzie można wrzucić trochę kasy, która później pójdzie na bandaże, leki przeciwbólowe i wszystko co może wspierać szpitale na Ukrainie.

- Do pokonania będzie dystans 5 km od parku Olszynki do ujęcia wody na Lisiej Górze. Nawet jeżeli nie biegasz, możesz ten dystans przemaszerować. Bardzo prosimy o namalowanie niebiesko żółtych akcentów. Ze swojej strony zapewniamy numery startowe w tych barwach. – tłumaczy Kelly Wróblewska, współorganizatorka biegu.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW. Hymn Ukrainy i pokojowa manifestacja na rzeszowskim Rynku

Warto przyjść wcześniej

5 kilometrowa trasa nie powinna odstraszyć nikogo, więc zakładajcie sportowe obuwie, przyszykujcie gotówkę i wspólnie ze znajomymi pokażcie swój sprzeciw. Start sportowej manifestacji w najbliższą sobotę o 9. Warto wpaść wcześniej, żeby choć trochę się rozgrzać. Więcej szczegółów znajdziecie na fejsie ParkRun Rzeszów.

Hymn Ukrainy na rzeszowskim Rynku
Źródło: Rzeszów: Sportowa manifestacja w sobotę. Wyjątkowa edycja parkRun