Tłusty Czwartek 2022: Najlepsze pączki w Rzeszowie. Gdzie kupić słodkości?

i

Autor: ŁUKASZ GRYGIEL Tłusty Czwartek 2022: Najlepsze pączki w Rzeszowie. Gdzie kupić słodkości?

Tłusty Czwartek 2022: Najlepsze pączki w Rzeszowie. Gdzie kupić słodkości?

2022-02-21 15:55

Tłusty Czwartek zbliża się wielki krokami! W tym roku świętujemy go 24 lutego. Jak wiemy, w święto łasuchów do miejsc, w których zjemy najlepsze pączki w Rzeszowie ustawiają się długie kolejki. I to właśnie o takich miejscach przeczytacie w tym artykule! Gdzie w Rzeszowie dostaniemy najlepsze pączki? Sprawdźcie!

Kiedy jest Tłusty Czwartek 2022?

Tłusty Czwartek to jedyny dzień w roku, w którym zajadamy się pączkami i innymi słodkościami bez wyrzutów sumienia. W końcu taki dzień jest tylko jeden i nie warto wtedy liczyć kalorii! Co ważne warto też wiedzieć, że z Tłustym Czwartkiem związany jest przesąd. Ten mówi, że kto nie zje chociaż jednego pączka, to w dalszej części roku nie będzie mu się wiodło. Dlatego lepiej dmuchać na zimne i skusić się na odrobinę słodkości. Tłusty Czwartek jest świętem ruchomym, a jego data uzależniona jest od świąt Wielkanocnych. Przyjęło się, że Tłusty Czwartek przypada pomiędzy 29 stycznia, a 4 marca. To jak wspomnieliśmy ostatni czwartek przed wielkim postem. Kiedy zatem jest Tłusty Czwartek 2022? W tym roku przypada na 24 lutego.

CZYTAJ TAKŻE: Tłusty Czwartek 2022: Ceny pączków w Rzeszowie. Ile zapłacimy za słodkości?

Tłusty Czwartek 2022: Najlepsze pączki w Rzeszowie!

Znalezienie najsmaczniejszego i najlepszego pączka w tym dniu może okazać się nie lada wyzwaniem. Po pierwsze przez długie kolejki, które zazwyczaj tworzą się przy pączkarniach i innych lokalach, a także dlatego, że jest to kwestia subiektywna. Dla niektórych najlepszy będzie oznaczał oryginalny smak, a niektórzy są miłośnikami tradycyjnych pączków. Dlatego przygotowaliśmy kilka lokali w Rzeszowie, które są najlepiej ocenianie w internecie.

Tłusty Czwartek 2022: Te lokale warto odwiedzić!

Nasz wybór wzbogacony został o komentarze internautów:

Takim miejscem jest z pewnością Cukiernia. Orłowski Julian, Rak Kazimierz. Komentarze internautów mówią same za siebie: Najlepsze pączki i lody w Rzeszowie, chodzimy tam od lat i smak się nie zmienia, kolejny: Cukiernia godna polecenia, zawsze świeżo i pysznie.

Kolejny miejscem jest lokal o nazwie: Dobra Pączkarnia. Jak go oceniają klienci? - Zdecydowanie najlepsze pączki, jakie jadłem. Wszystkie nadzienia, zarówno te tradycyjne jak i te bardziej nietypowe są doskonałe albo bardzo dobre. Najlepiej smakują, gdy są jeszcze ciepłe, ale nawet na drugi dzień smak jest bardzo dobry. Te pączki biją na głowę inne, cukierniane, marketowe, dyskontowe. Coś wspaniałego! - czytamy w jednym z wielu komentarzy.

Na naszej liście znalazł się lokal o nazwie Iza. Zakład cukierniczo – piekarniczy. Według opinii, jakie możemy przeczytać to jedno z tych miejsc, przed którym w Tłusty Czwartek ustawiają się wielkie kolejki. - Zawsze na Tłusty Czwartek dłuuuga kolejka, co jest dostateczną reklamą. Obsługa miła, sprawna i szybka. Godziny otwarcia bardzo korzystne dla osób, którzy wcześnie idą do pracy - czytamy. Co jeszcze można przeczytać o tym lokalu? Między innymi to: Pyszne wypieki niezmiennie od lat. A także: Pyszne pączki i drożdżówki. Nie jakieś byle gnieciuchy.

Miejsce wartym do odwiedzenia w Tłusty Czwartek jest także lokal o nazwie: Cukiernia Jakubowski. - Od 15 lat kupujemy w tej cukierni ciasta. Mój ulubiony przysmak to pączki z budyniem - czytamy w opiniach. - Bardzo dobre wyroby cukiernicze a smak niezmienny od lat - pisze kolejny zadowolony klient.

Krystian Ochman - wywiad po zwycięstwie
Sonda
Ile pączków planujesz zjeść na Tłusty Czwartek?
Źródło: Tłusty Czwartek 2022: Najlepsze pączki w Rzeszowie. Gdzie kupić słodkości?