Fundacja "Daj herbatę" po raz kolejny pomoże potrzebującym! Sprawdź jak Ty możesz pomóc

2022-11-17 0:23 Jakub Husarz
Daj herbatę za maraton! Wyjątkowa zrzutka dla bezdomnych
Autor: Facebook/Fundacja Daj Herbatę Daj herbatę za maraton! Wyjątkowa zrzutka dla bezdomnych

W zeszłym roku pomogli prawie 25 tysiącom bezdomnych - w tym roku chcą pomóc jeszcze więcej potrzebującym. Fundacja Daj Herbate przygotowuje się do zimy czyli najcięższego czasu dla bezdomnych, to właśnie wtedy zapotrzebowanie jest największe. A czego dokładnie brakuje? Możesz dowiedzieć się tego z naszego artykułu.

Z racji, że rozpoczyna się najbardziej nieprzyjemny czas dla bezdomnych - Fundacja Daj Herbatę będzie co poniedziałek o 19:00 przed Dworcem Centralnym wydawała ciepłe posiłki oraz ubrania.

- Niskie temperatury są niestety zabójcze. Co roku mamy statystyki o osobach, które zamarzły oraz o tych, które mają odmrożenia. To niestety skutek zimy, która łaskawa dla osób bezdomnych nie jest - mówi Patrycja Drożyńska z Fundacji Daj Herbatę.

Jest ogromne zapotrzebowanie na ubrania, nieco mniejsze na żywość. Czego więc dokładnie brakuje najbardziej?

- W tej chwili brakuje męskich, zimowych kurtek, takich naprawdę ciepłych. Potrzebne są także śpiwory i koce. Musimy pamiętać, że osoby bezdomne zazwyczaj posiadają tylko to, co mają na sobie, czyli jedne buty, jedne spodnie, jedną kurtkę - dodaje Drożyńska.

Jesień pod Tatrami z lotu ptaka

Kiler QUIZ

Pytanie 1 z 10
Na rozgrzewkę. Dokończ tekst Siary: "Memory, find... Siara..."

Jeśli również Wy chcecie pomóc, to możecie zgłosić się do Fundacji Daj Herbatę przez facebookowy fanpage lub wybrać się do siedziby fundacji na al. Krakowską 143.

Źródło: Fundacja "Daj Herbatę" po raz kolejny pomoże potrzebującym! Sprawdź, jak Ty możesz pomóc
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany