Fundacja Daj Herbatę wspiera osoby w kryzysie bezdomności

i

Autor: screen/Facebook Fundacja Daj Herbatę

Bezdomność to nie wybór. Jak wygląda życie na ulicy? Zima to najtrudniejszy czas

2022-12-23 11:45

Michał do schroniska dla bezdomnych nie pójdzie. Z prostego powodu - nie mógłby tam znaleźć schronienia ze swoim psem, a jego na ulicy samego nie zostawi. W końcu są przyjaciółmi od 14 lat. Jak wygląda zima osób w kryzysie bezdomności? Posłuchaj wyjątkowej rozmowy.

Z psem śpi na klatkach, bo do schroniska go nie wpuszczą

Zima to wyjątkowo trudny czas dla osób w kryzysie bezdomności. Oprócz codziennej, trudnej walki o przetrwanie na ulicy, dochodzi walka z warunkami atmosferycznymi. Pójście do schroniska też nie zawsze jest dla nich opcją, szczególnie jeśli mają pod opieką zwierzęta, których zwyczajnie na ulicy nie zostawią samych. W końcu, jak w przypadku Michała, są to nie raz wieloletni przyjaciele. Śpią po klatkach schodowych, dorabiają w różny sposób by mieć na jedzenie, a także korzystają z pomocy dobrych ludzi.

CZYTAJ TAKŻE: Święta Bożego Narodzenia. Kiedy jest wigilia prawosławna? Czym się różni od katolickiej?

Listen to "Bezdomność to nie wybór. Jak wygląda życie na ulicy?" on Spreaker.

Pomaga im na przykład Fundacja Daj Herbatę, która co poniedziałek rozdaje ciepłe posiłki i ubrania przed Dworcem Centralnym. Jak wygląda taka praca? Czy można wyjść z bezdomności? Co jest najtrudniejsze w życiu na ulicy? Rozmowa z Patrycją Drożyńską i osobami w kryzysie bezdomności.

Radio VOX FM postanowiło w tym roku wesprzeć Fundację przedświątecznymi prezentami, dla podopiecznych. Zestawy ciepłych czapek, kominów i rękawiczek trafią w piątek (23 grudnia) do najbardziej potrzebujących osób. Fundację Daj Herbatę wesprzeć może każdy. Na swoim facebookowym profilu publikują na bieżąco czego dokładnie potrzebują. A oprócz wsparcia materialnego, regularnie potrzebują też wolontariuszy do rozdawania posiłków.

CZYTAJ TAKŻE: Przerażające nagranie płonącej choinki. Tak szybko płonie świąteczne drzewko!

O Choinka VOX FM! Magda rozpakowuje swój prezent