Jeszcze w kwietniu fala ciepła uderzy w Europę! W Polsce zrobi się GORĄCO!

i

Autor: Canva/YT Fani Pogody

Jeszcze w kwietniu fala ciepła uderzy w Europę! W Polsce zrobi się GORĄCO!

2022-04-20 12:38

Jeszcze w kwietniu fala ciepła wleje się do południowej Europy, gdzie termometry mogą wskazywać nawet 25 stopni Celsjusza! W naszym regionie z takiej temperatury mogą się cieszyć w np. w Węgrzech i Słowacji. Za to i my nie będziemy mieć powodów do narzekania w najbliższe dni! W Polsce też zrobi się gorąco, a termometry mogą wskazywać około 20 stopni Celsjusza!

W drugiej połowie kwietnia prawdziwy żar z nieba poleje się na południu Turcji, gdzie termometry wskażą 30-34 stopnie Celsjusza. Za to nieco dalej, w Iraku, czy Syrii temperatury sięgają 40 stopni! Część tego ciepła odczujemy także w Europie. Nasi południowi sąsiedzi mają więcej szczęścia do słonecznej pogody. - W prognozach widać solidne ciepło również blisko naszego kraju. Jeśli prognozy modeli sprawdzą się do 25 stopni wskazywać mogę termometry na Węgrzech, czy na południu Słowacji. W takim wypadku mówić możemy już nawet o gorących dniach w regionie – czytamy na dobrapogoda24.pl. Jednak my również nie będziemy mieć powodów do narzekania! W Polsce poprawi się pogoda i będziemy mogli wreszcie odczuć, że zbliża się do nas lato!

Mieszkańcy toną, gdy tylko spadnie deszcz. Fuszerka w Marysinie Wawerskim

CZYTAJ TAKŻE: Majówka 2022: Ile trwa? Od kiedy do kiedy jest Majówka?

Jeszcze kwietniu w Polsce zrobi się GORĄCO!

W większości kraju zmagamy się jeszcze z niekoniecznie nawet wiosenną pogodą, ale za niedługo ma się to zmienić.

- W kolejnych dniach upał nadal występował będzie w Europie jedynie na południowych krańcach Turcji. Jednak coraz cieplej robiło będzie się również w innych regionach naszego kontynentu. We wspomnianych regionach od Bałkanów po południe Słowacji temperatury powietrza sięgać będą nawet 25 stopni Celsjusza. Gdy temperatura powietrza przekracza 25 stopni możemy już mówić o dniu gorącym – podaje portal dobrapogoda24.pl

W najbliższych dniach do naszego regionu napłynie ciepłe powietrze, co przyniesie gorący dzień na Węgrzech, czy Słowacji. W naszym kraju również zrobi się bardzo ciepło!

- Lokalnie słupki rtęci przekraczać zaczną 20 kresek. Upał to to nie jest, ale wszystko wskazuje na to, że przyszły weekend przyniesie nam powrót do termicznego komfortu – czytamy dalej.

W Polsce zrobi się gorąco! Będzie jeszcze cieplej?

Jak podaje portal końcówka kwietnia zapowiada się słonecznie. - Modele widzą napływ bardzo ciepłych mas powietrza z południowego wschodu. Na Ukrainie widać wartości temperatury nawet powyżej 25 stopni – czytamy. Jednak jak wskazuje koniec kwietnia to dość odległy termin i wiele może się jeszcze zmienić.

Źródło: dobrapogoda24.pl

Źródło: Jeszcze w kwietniu fala ciepła uderzy w Europę! W Polsce zrobi się GORĄCO!