RAPORT Z ANTENY 19.05.2021: przez błąd na stronie szkoły nie napisali matury!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

RAPORT Z ANTENY 19.05.2021: przez błąd na stronie szkoły nie napisali matury!

2021-05-19 11:40

Przez błąd na stronie szkoły nie napisali matury. Troje uczniów ze Skawiny podejdzie do egzaminu w innym terminie. Więcej na ten temat i wiele innych wiadomości z kraju znajdziecie w naszym dzisiejszym WIDEO raporcie z anteny!

Spis treści

  1. RAPORT Z ANTENY 19.05.2021: Śląsk walczy ze skutkami nawałnic
  2. RAPORT Z ANTENY 19.05.2021: areszt dla 42-latki z Mazowsza

Nie napisali matury z historii, bo szkoła podała złą godzinę jej rozpoczęcia. To w Skawinie w Małopolsce. W Zespole Szkół Techniczno - Ekonomicznych poinformowano uczniów, że egzamin ruszy o 13:30. Ten jednak rozpoczynał się o... 9.00. Bartłomiej Księżyc, jeden z maturzystów, który nie podszedłdo egzaminu wyjaśnia, że korzystał instrukcji zamieszczonej przez szkołę. Do egzaminu nie podeszło troje uczniów. Będą mogli napisać test 16 czerwca. A sprawą już zajęło się kuratorium oświaty.

Raport z anteny 19.05, godz.10

RAPORT Z ANTENY 19.05.2021: Śląsk walczy ze skutkami nawałnic

Choć szacowanie strat dopiero ruszyło, już wiadomo, że będzie trzeba przeznaczyć na szkody kilka milionów złotych. Na Śląsku od poniedziałku nieprzerwanie padało. Strażacy wyjeżdżali 260ąt razy. Ostatnie dni były dla nas trudne - przyznaje Aneta Gołębiowska, rzeczniczka śląskich strażaków. To na Śląsku, a w Małopolsce w powiecie oświęcimskim ogłoszono alarm powodziowy. Poziom wody w Sole przekroczył 5ć metrów. Na terenie gminy Brzeszcze doszło do lokalnych podtopień. Strażacy od rana pomagają mieszkańcom. 

Według prognoz IMGW sytuacja hydrologiczna na południu Polski wkrótce zacznie się stabilizować, bo kolejne intensywne opady deszczu nie są prognozowane.

RAPORT Z ANTENY 19.05.2021: areszt dla 42-latki z Mazowsza

Jest areszt dla 42-latki z Mazowsza, która na przystanku kolejowym zaatakowała 60-letniego mężczyznę. To w Łochowie.Jak informuje policja, najpierw doszło do kłótni, a chwilę później kobieta wyjęła nóż i kilkukrotnie raniła 60-latka. Jak się okazało, oboje byli pijani. Kobieta usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa. W areszcie spędzi najbliższe trzy miesiące. Ranny mężczyzna trafił do szpitala.