Last Christmas – poznaj historię piosenki. Hit zespołu Wham! jest z nami od 35 lat!

Last Christmas – poznaj historię piosenki. Hit zespołu Wham! jest z nami od 35 lat!/Instagram.com/georgemofficial

28-11-2019

Last Christmas – poznaj historię piosenki. Hit zespołu Wham! jest z nami od 35 lat!

Dla wielu nie ma Świąt Bożego Narodzenia bez słynnego Last Christmas duetu Wham! W tym roku jeden z najgorętszych świątecznych hitów obchodzi 35 urodziny. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że jedynie teledysk do piosenki związany jest ze świętami!

MiłyPan i Angelika z Top Girls nie przyznają się do związku?

Last Christmas – poznaj historię piosenki. Hit zespołu Wham! jest z nami od 35 lat!

Last Christmas to wielki przebój brytyjskiego duetu Wham! Zespół założony w 1981 roku przez Georga Michaela i Andrew Ridgeleya. Dwaj przyjaciele mieli wtedy zaledwie 18 lat, a przed założeniem Wham! Byli występowali w zespole grającym ska -  The Executive.

Last Christmas – o czym jest?

Wiele osób błędnie uważa, że Last Christmas to piosenka o świętach. Utwór opowiada o złamanym sercu. Powstał pewnego, niedzielnego popołudnia 1984 roku. Michael wraz z kolegą z zespołu odwiedzał rodziców. Nagle zamknął się w swoim pokoju. Gdy  wrócił  miał już tekst wielkiego hitu. Historia zdradzonej miłości, w okolicach Świąt Bożego Narodzenia stała się jednym z największych świątecznych przebojów. Singiel Last Christmas miał premierę w grudniu 1984 roku i promował album Music Of The Edge Of Heaven.

Last Christmas – gdzie kręcono teledysk?

Teledysk do wielkiego, świątecznego hitu został nakręcony w szwajcarskim kurorcie Saas-Fee. Do 1984 poza Europą, o wiosce mało kto słyszał. Po emisji teledysku fani Las Christmas zaczęli tłumnie odwiedzać kurort.  Domek z Last Christmas to Chalet Schliechte, położony na skraju Saas-Fee, był używany do zewnętrznych ujęć. Dziś trudno byłoby go rozpoznać.  Został odrestaurowany z tego co widzimy na teledysku zostało jedynie ogrodzenie.

Last Christams – film

Piosenka Last Christmas stała się inspiracją do filmu o tym samym tytule. Scenariusz napisała Emma Thompson, obraz wyreżyserował Paul Feig. Na ekranie m.in.: Emili Clarke i Henry Golding. Soundtrack z filmu zawiera najsłynniejszy przebój Wham! oraz niepublikowany dotąd utwór Georga Michaela - This Is How (We Want You To Get High).

Last Christmas
Wham!
Georg Michael