Dramat w Tatrach. 400 metrowy upadek turysty z Błyszcza

i

Autor: Canva/ FB TOPR

Dramat w Tatrach. 400 metrowy upadek turysty z Błyszcza

2022-02-20 12:41

Wczoraj w Tatrach ratownicy TOPR ratowali turystę, który spadł z wysokości 400 metrów. W ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. - O godz. 16:40 centrala TOPR otrzymała zgłoszenie od turysty, który w trakcie zejścia z Błyszcza stracił kontakt z swoim towarzyszem wycieczki i nie jest w stanie go zlokalizować – opisuje TOPR na swoim Facebooku.

Turysta przekazał centrali TOPR swoje obawy się, że z powodu oblodzenia jego kolega mógł spaść z grani. - Niestety nie jest w stanie powiedzieć czy na stronę polską czy słowacką. Na miejsce wypadku wysłano śmigłowiec Topr z ratownikami oraz zawiadomiono kolegów z HZS, aby również szykowali się do ewentualnych działań ratunkowych – czytamy na profilu TOPR.

Dramat w Tatrach. 400 metrowy upadek turysty z Błyszcza

Po dotarciu ratowników ma miejsce okazało się, obawy zgłaszającego potwierdziły się. - Turysta leży po stronie słowackiej a jego kolega, który zawiadamiał Topr dotarł do niego i przekazał, że poszkodowany ma rany głowy i mocno krwawi – informuje TOPR.

- Po dolocie śmigłowca i opuszczeniu na miejsce ratowników nie było do końca pewności czy uda się ich podebrać na pokład śmigłowca z powodu zapadających ciemności i silnego wiatru. Na szczęście ewakuacja śmigłowcem Topr powiodła się, a poszkodowany w ciężkim stanie został przetransportowany do zakopiańskiego szpitala

Powalone drzewo zniszczyło boksy dla psów w schronisku miejskim w Toruniu

Quiz. Ważne daty w historii Polski. Brakuje dwóch cyfr!

Pytanie 1 z 10
Hołd pruski miał miejsce w roku 15_ _
Źródło: Dramat w Tatrach. 400 metrowy upadek turysty z Błyszcza