Marysia Pawłowska VOX FM

i

Autor: VOX FM Ja Wam pokażę! Marysia Pawłowska pokazuje jak radzić sobie z falą upałów

Jak poradzić sobie z upałami? Co zrobić by odrobinę się schłodzić, gdy żar leje się z nieba? Ja Wam pokażę!

2022-08-04 11:10

Kolejna fala upałów tegorocznego lata przetacza się nad Polską. Tłumnie ruszamy więc nad zbiorniki wodne albo chowamy się w klimatyzowanych budynkach. Co zrobić, żeby choć trochę schłodzić się gdy temperatury oscylują w okolicy 30 kresek powyżej zera? Garść porad przygotowała dla Was nasza Marysia.

Ja Wam pokażę! Sposoby na upały

Najważniejsze jest dobre przygotowanie do słońca - pamiętajcie o kremach z filtrem, a także okularach przeciwsłonecznych. Jak dobrze dobrać krem z filtrem? Przyjęło się przekonanie, że im większy SPF tym lepiej, jednak tak naprawdę niezależnie od tego jaki filtr wybierzemy, najważniejsze jest by aplikować go równomiernie, co 3 godziny nakładać go ponownie oraz zawsze wtedy, gdy wyjdziemy z wody.

A skoro mowa o wodzie - w ciągu dnia pijcie jej dużo. Ile wody pić w upały? Normalne zalecenia mówią o tym, by było to minimum 2,5 litra dziennie, a gdy temperatury tak jak teraz oscylują w okolicy 30 stopni - nawet do 4 litrów dziennie jest wskazane. Pamiętajcie, że picie to nie tylko woda, bo w tej roli doskonale sprawdzą się też ciepłe napoje tj. kawa czy herbata.

O jedzeniu też nie zapominajcie - zwłaszcza o lodach! Wiecie, że przeciętny Amerykanin zjada ich rocznie 23 litry, a Polak tylko 4 litry? W takim razie nie, żeby coś, ale jest co nadrabiać!

Jeśli jesteście na zewnątrz pamiętajcie o cieniu. Podczas takiej pogody wszelkie akweny wodne wskazane - baseny, fontanny, mgiełki wodne - korzystajcie ile się da!

A więcej porad znajdziecie w filmiku Marysi Pawłowskiej! Zobaczcie sami pierwszy odcinek "Ja Wam pokażę!"

CZYTAJ TAKŻE: Sposób na upały prosto z TikToka! Ten prosty trik pomoże choć trochę się ochłodzić

Ja Wam pokażę! Garść porad jak radzić sobie z upałami od Marysi Pawłowskiej z VOX FM

Topky, Szpilki i Top Girls - najseksowniejsze zespoły disco polo! Kim są piękne wokalistki?