Kombi „Ale co z tego?”. Nowy kawałek, nowy rozdział, ale „gra i trąbi”

2021-04-13 19:17 AM.
Kombi
Autor: materiały prasowe

„Ale co z tego?” to drugi singiel promujący nadchodzącą nową płytę zespołu Kombi. Po nastrojowym utworze „Minerał życia” zespół prezentuje zupełnie inny kawałek. Nowe elektroniczne brzmienie grupy, w którym Sławomir Łosowski łączy lata 80. z trendami i możliwościami dzisiejszej technologii. Fani muzyki tanecznej będą zadowoleni.

Zespół Kombi obchodzi jubileusz 45-lecia z tej okazji jeszcze w tym roku do fanów trafi nowa płyta. Znajdzie się na niej m.in. utwór „Minerał życia” i wydany właśnie kawałek „Ale co z tego?”. Piosenki jeszcze przed premierą można było posłuchać w VOX FM. Teraz do sieci trafił teledysk. - „Prezentując drugą piosenkę z nowej płyty ujawniamy, że muzyka i nastroje będą na tej płycie różnorakie. Taki zresztą jest nasz zamysł, aby płyta dawała radość i wzruszenie. I jak przy „Minerale życia” niejednej osobie popłynęła łza rozczulenia (o czym słuchacze pisali w komentarzach), to  przy „Ale co z tego” – mamy nadzieję – obficie popłyną łzy śmiechu. Co do części instrumentalnej, to większość klawiszy nagrana została na moich starych analogach. Te analogi mają obecnie w muzyce światowej swój mocny powrót. Skorzystałem również ze współczesnych technik przetwarzania dźwięku. Sporo pobawiłem się samplingiem, z którym jestem w nierozerwalnym związku od 1985 r” - powiedział dla voxfm.pl lider i założyciel Kombi – Sławomir Łosowski.

Słowa do piosenki „Ale co z tego?” napisała Patrycja Kosiarkiewicz, która zdradziła nam, że to nie jedyny utwór z humorem, który pojawi się na nowej płycie Kombi.

Ta piosenka to jedna z tych opowiastek z morałem: miłości nie kupisz. Ale też dowód na to, że wszechświat zawsze odpowiada na nasze zamówienia. Sławek lubi humor w piosence, o czym mi powiedział na samym początku naszej współpracy. Ja zawsze chciałam tak pisać, ale dotąd nie było okazji. No i udało się. Co więcej, zdradzę, że razem poszliśmy tym tropem nie tylko w „Ale co z tego” - mówi autorka tekstu.

Dla internautów piosenka ma zupełnie inne brzmienie ale, jak piszą w komentarzach wciąż "gra i trąbi zespół Kombi". A grupa w rozmowie z nami dodaje, że zaczyna nowy rozdział, czy będzie więcej tego typu kawałków? Czas pokaże. Na voxfm.pl publikujemy najnowszy utwór zespołu Kombi pod tytułem "Ale co z tego?".

Rzeki przepłynąłem, góry pokonałem... Te teksty disco polo zna każdy! 12/15 to obowiązek [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego... Dokończ piosenkę "Rzeki przepłynąłem, góry pokonałem..."
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany