Czas na głosowanie. Ruszył plebiscyt na projekty w ósmej edycji Budżetu Obywatelskiego

i

Autor: fot. UM Warszawa

Czas na głosowanie. Ruszył plebiscyt na projekty w ósmej edycji Budżetu Obywatelskiego

2021-06-15 18:03

Ruszyło głosowanie w budżecie obywatelskim stolicy. Po raz ósmy mieszkańcy zdecydują na co miasto przeznaczy część pieniędzy z podatków.

Raport z anteny 15.06, godz.10

Ruszyło głosowanie w budżecie obywatelskim stolicy

Po raz ósmy mieszkańcy zdecydują na co miasto przeznaczy część pieniędzy z podatków. W głosowaniu bierze udział 129 projektów ogólnomiejskich i 1300 dzielnicowych.

- Dzięki budżetowi obywatelskiemu każdy warszawiak i każda warszawianka ma wpływ na co przeznaczane są pieniądze z budżetu miasta i co powstanie w naszym najbliższym sąsiedztwie. Zachęcam wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w głosowaniu i wyboru najciekawszych oraz najbardziej potrzebnych projektów w ramach 8. edycji budżetu obywatelskiego. Warto się zaangażować i zdecydować, bo razem możemy zmienić Warszawę - mówi  Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego.

Czytaj także: WAKACYJNY ROZKŁAD SKM i KM - jak będą kursować pociągi w wakacje?

Jak podkreśla Karolina Zdrodowska, od początku budżetu partycypacyjnego w Warszawie zrealizowano już ponad 3,5 tys. pomysłów. – W zeszłorocznym głosowaniu wzięło udział 110 tys. mieszkańców. Chciałabym, żeby informacja o rozpoczynającym się właśnie głosowaniu dotarła do jak największej liczby warszawiaków i żeby skłoniła ich do oddania swojego głosu na wybrane projekty. Głosowanie trwa do 30 czerwca. Wspólnie decydujmy o Warszawie – zachęca dyrektorka koordynatorka.

Głosowanie trwa do końca miesiąca, do "wydania" są 93 miliony złotych. Miasto zaprezentowało też najnowszy zrealizowany projekt - mobilną saunę na wodzie, w Porcie Czerniakowskim. - Przez 25 godzin w tygodniu będzie można z niej skorzystać bezpłatnie. Dużym atutem jest taka szyba, dzięki której będziemy mogli podziwiać zieleń lub wodę. Zależnie od tego, gdzie będzie akurat cumować, bo w sezonie zimowym planujemy przeciągnąć ją nad Wisłę - mówi Aleksandra Majda-Butkiewicz z Zarządu Zieleni.

Miasto szuka operatora dla sauny. Rozstrzygnięcie głosowania na projekty w budżecie 15 lipca, a głosowanie na bo.um.warszawa.pl​

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Czas na głosowanie. Ruszył plebiscyt na projekty w ósmej edycji Budżetu Obywatelskiego