Grupa wsparcia online w Śródmieściu. Pomaga już 70 osobom!

2020-12-08 13:55 alg
wsparcie
Autor: pixabay.com

Już ponad 70 osób korzysta z wirtualnej grupy wsparcia uruchomionej w dzielnicy Śródmieście. To bezpłatne miejsce, w którym osoby uzależnione mogą korzystać nie tylko ze wsparcia ludzi w podobnej sytuacji, ale także z opieki wykwalifikowanego psychologa. Pomoc udało się uruchomić dzięki współpracy urzędu dzielnicy z fundacją ADRA.

Trening 3x dziennie {EFEKTY} | ESKA XD - Fit vlog #9

Pomoc dla osób uzależnionych- za darmo i bez wychodzenia z domu

Urząd dzielnicy Śródmieście zaprasza mieszkańców do korzystania grupy wsparcia online. Miejsce dla siebie znajdą tam osoby borykające się z alkoholizmem, pracoholizmem a także uzależnieniem od pracy.

"Temat uzależnień jest często traktowany jako tabu. Platforma jest przede wszystkim szansą na wyjście z trudnej sytuacji, wirtualne dołączenie do osób z podobnymi problemami. Świadomość że inni mają tak samo i dzielenie się doświadczeniami, działa terapeutycznie " - mówi burmistrz Śródmieścia Aleksander Ferens.

Z platformy korzysta już 70 mieszkańców dzielnicy- jest to dla nich możliwość anonimowego sięgnięcia po pomoc bez wychodzenia z domu, co jest szczególnie ważne w czasie pandemii. Do ich dyspozycji jest także wykwalifikowany psycholog.

"Otworzyliśmy grupę wsparcia prowadzona przez naszego wykwalifikowanego psychologa. Udziela wsparcia zarówno indywidualnego, jak na czatach i grupowych meetingach audio, które odbywają się średnio raz w tygodniu i gdzie każdy może uzyskać pomoc " - mówi Jakub Juszczyk z fundacji ADRA, która uruchomiła platformę.

Aby dołączyć do grupy, wystarczy się zarejestrować- można to zrobić między innymi, przez stronę internetową.

Źródło: Grupa wsparcia online w Śródmieściu. Pomaga już 70 osobom!
Nasi Partnerzy polecają