Wielkie zmiany przy Konwiktorskiej 6! Polonia Warszawa doczeka się nowego stadionu

i

Autor: Konrad Traczyk Wielkie zmiany przy Konwiktorskiej 6! Polonia Warszawa doczeka się nowego stadionu

Wielkie zmiany przy Konwiktorskiej 6! Polonia Warszawa doczeka się nowego stadionu

2021-06-25 19:17

Dobra wiadomość dla kibiców Polonii Warszawa! Po wielu latach oczekiwań dojdzie do modernizacji stadionu przy Konwiktorskiej 6. Rozmowy w tej sprawie weszły na zaawansowany poziom. Na modernizację miasto przeznaczy ponad 100 milionów złotych. Na nowym stadionie będzie mogło zasiąść ponad 15 tysięcy kibiców.

Nowy stadion Polonii Warszawa

Na tę wiadomość kibice Polonii Warszawa czekali od lat! Rozpoczyna się modernizacja stadionu i ośrodka sportowego przy Konwiktorskiej 6. Jak mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska - droga do modernizacji nie była łatwa, i przed wiele lat nie była możliwa, bo klub był zadłużony.

ESKA XD #025 - EKIPA, IGRZYSKA TOKIO, SPRZEDAWCY SAMOCHODÓW

- I w marcu 2020 roku, pan prezes Grégoire Nitot został właścicielem klubu. Jeszcze w tym samym miesiącu, w marcu ubiegłego roku odbyliśmy pierwsze spotkanie - mówi Renata Kaznowska.

QUIZ. Polska polityka od 1990 roku. Zna się na niej rzekomo każdy Polak. Udowodnij to

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał utwór disco polo dedykowany Aleksandrowi Kwaśniewskiemu?

Co w nowym kompleksie Polonii Warszawa?

Polonii udało się spłacić zadłużenie i przygotować plan naprawczy, co pozwoliło zacząć prace przygotowawcze do modernizacji.

- Naszym celem jest wybudowanie stadionu dla 15,5 tys. kibiców. Oprócz tego chcemy stworzyć dwa budynki kubaturowe - w jednym budynku powstać ma hala sportowa z myślą o MKS Polonia Warszawa. W drugiej części ma powstać budynek wsparcia sportu - tłumaczy Renata Kaznowska.

Rozpoczęcie prac zaplanowane jest na jesień 2023 roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Wielkie zmiany przy Konwiktorskiej 6! Polonia Warszawa doczeka się nowego stadionu