Jakie sklepy w Krakowie będą otwarte 6 stycznia? Gdzie będzie można zrobić zakupy?

i

Autor: Unsplash - Mehrad Vosoughi Jakie sklepy w Krakowie będą otwarte 6 stycznia? Gdzie będzie można zrobić zakupy?

Niedziele handlowe 2021. Czy w niedzielę 18 lipca sklepy są otwarte? Gdzie zrobić zakupy?

2021-07-17 17:00

Niedziele handlowe 2021. Czy 18 lipca jest niedziela handlowa? Czy sklepy będą otwarte? Od 2020 roku zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku. Sprawdź, czy zgodnie z obowiązującym harmonogramem 18 lipca jest niedzielą handlową. Szczegóły w materiale poniżej.

Niedziele handlowe 2021. Czy 18 lipca jest niedziela handlowa? W tym roku sklepy będą otwarte jeszcze tylko w TRZY NIEDZIELE. Niestety żadna z nich nie wypada w lipcu. Oznacza to, że 18 lipca sklepy są zamknięte. Kolejne niedziele handlowe wypadają natomiast w ostatnią niedzielę sierpnia oraz 12 i 19 grudnia.

Niedziela niehandlowa 18 lipca. Które sklepy są otwarte? Gdzie zrobić zakupy?

W niedzielę 18 lipca otwarte mogą być jedynie placówki, w których za ladą staną ich właściciele. Po niezbędne produkty udamy się zatem do lokalnych przedsiębiorców i prywatnych właścicieli małych sklepów sieciowych. Otwarte będą także cukiernie, stacje paliw, kwiaciarnie oraz sklepy z prasą. Zakupy zrobimy również w sklepach sieciowych, które ominęły zakaz handlu, takich jak Żabka czy Biedronka.

W przypadku złamania zakazu handlu w niedzielę właścicielowi sklepu grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy nagminnym łamaniu ustawy nawet kara ograniczenia wolności.

Dni wolne w roku szkolnym 2021/2022

Obostrzenia w sklepach. Jaki limit klientów?

Przypominamy także o obowiązujących wciąż obostrzeniach epidemicznych. We wszystkich placówkach handlowych należy zakrywać usta i nos przy użyciu maseczek. W sklepach obowiązują także limity klientów. Od 26 czerwca wynosi 1 osoba na 10 m2.

Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?
Źródło: Niedziele handlowe 2021. Czy w niedzielę 18 lipca sklepy są otwarte? Gdzie zrobić zakupy?