Sąd

i

Autor: succo/Pixabay/cc0

RAPORT Z ANTENY 11.05.2021: Sąd Najwyższy rozstrzygnie w sprawie frankowiczów. Zajmie się kredytami walutowymi

2021-05-11 10:23

To przełomowy dzień dla frankowiczów.Sąd Najwyższy ma rozpatrzyć sprawę zagadnień prawnych dotyczących kredytów walutowych. Chodzi m.in. o sposób postępowania w sytuacji, gdy umowa kredytowa zostanie uznana za nieważną. Po godzinie 10.00 rozpoczęło się posiedzenie w tej sprawie.

Spis treści

  1. RAPORT Z ANTENY 11.05.2021: Strzelanina w szkole w rosyjskim Kazaniu
  2. RAPORT Z ANTENY 11.05.2021: Polska chce kupić podparyski dom Marii Skłodowskiej- Curie

Sąd Najwyższy rozstrzygnie w sprawie frankowiczów. Zajmie się kredytami walutowymi. Bank PKO BP od przełomu maja i czerwca zamierza zawierać z ugody z frankowiczami. Kredyty frankowe mają być traktowane jakby były od początku udzielone w złotym, a bank weźmie na siebie cały ciężar związany ze wzrostem kursu wymiany.

Raport z anteny 11.05, godz.10

RAPORT Z ANTENY 11.05.2021: Strzelanina w szkole w rosyjskim Kazaniu

W jednym z gimnazjów napastnik zabił - według różnych źródeł - od siedmiu do 9u osób. Wśród ofiar są dzieci i nauczyciel. Jak podają tamtejsze media - sprawcą był prawdopodobnie nastolatek. Miał zostać już zatrzymany przez policję. Świadkowie mówią, że słyszeli wybuch. Trwa ewakuacja szkoły.

RAPORT Z ANTENY 11.05.2021: Polska chce kupić podparyski dom Marii Skłodowskiej- Curie

Czy Polska kupi podparyski dom Marii Skłodowskiej- Curie? Ze słów premiera na Twitterze wynika, że przymierzamy się do tego. Tym bardziej, że jak tłumaczy Mateusz Morawiecki - to miejsce to część polskiej historii. Przypomnijmy - dom w Iwlin wystawiono na sprzedaż za 790 tysięcy euro. Razem z rodziną noblistka odpoczywała tam od zgiełku francuskiej stolicy. Nieruchomość wymaga jednak remontu, tu koszt szacowany jest na 200 tysięcy euro.