Szczepionka

i

Autor: Pixabay W środę w woj. warmińsko-mazurskim rozpoczną się szczepienia osób dializowanych, a w przyszły poniedziałek chorych onkologicznie.

RAPORT Z ANTENY 17.03.2021: kto nie powinien być szczepiony preparatem AstraZeneca? Poznamy grupy ryzyka!

2021-03-17 10:26

Niewykluczone, że jutro dowiemy się, kto nie powinien być szczepiony preparatem AstraZeneca! Szczepionkę sprawdza Europejska Agencja Leków! Wszystko z powodu sygnałów, że ta może wywoływać zakrzepy krwi - korzystanie z preparatu zawiesiła część europejskich krajów, w tym Niemcy, Włochy czy Hiszpania. Komitet do spraw Oceny Ryzyka analizuje dane dotyczące preparatu i niewykluczone, że przedstawi grupy ryzyka, które nie powinny być nim szczepione.

Środek jest w dalszym ciągu stosowany w Polsce, bo do tej pory agencja nie wydała żadnych zaleceń w tej sprawie. Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych uspokaja, że szczepionka jest bezpieczna, a skutki uboczne występują także w przypadku innych preparatów.

Raport z Anteny 17.03

RAPORT Z ANTENY 15.03.2021: Książka kucharska w duchu zero waste!

Powstaje książka kucharska w duchu zero waste! Chce ją stworzyć toruńska Jadłodzielnia. Swoje przepisy wysyłają nie tylko profesjonalni kucharze - ale też mieszkańcy i jak mówi Michał Piszczek z Foodsharing Toruń - zaskakują kreatywnością. Książka kucharska powstanie na przełomie marca i kwietnia, będzie rozdawana podczas różnych akcji promujących niemarnowanie żywności.