Szczepienia przeciw COVID-19. Czy będziesz mógł wybrać rodzaj szczepionki? Sprawdź!

i

Autor: Getty Images

RAPORT Z ANTENY 24.02.2021 - mamy trzecią falę pandemii! Liczba zakażeń od wczoraj wzrosła niemal dwukrotnie

2021-02-24 10:24

Nie ma już żadnych wątpliwości - mamy trzecią falę pandemii - tak mówi nam profesor Anna Boroń - Kaczmarska, specjalistka chorób zakaźnych. Rzecznik rządu potwierdził, że liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem przekroczy dziś 10 tysięcy. To oznacza, że mogą nas czekać kolejne obostrzenia. Rząd wprowadzić może je jeszcze dziś.

Spis treści

  1. RAPORT Z ANTENY 24.02.2021 - posiedzenie sejmu
  2. RAPORT Z ANTENY 24.02.2021 - lodołamacze w Płocku

Trzecia fala koronawirusa w Polsce już się rozpoczęła - taką informację podczas konferencji prasowej podał minister zdrowia Adam Niedzielski. Co więcej, przedstawiciel rządu podkreślił również, że naszym kraju odnotowano nową mutację. Jak groźna jest trzecia fala koronawirusa?

Nie będzie tak źle jak jesienią - uspokajają eksperci i dodają - podobnie sto lat temu wyglądała pandemia grypy hiszpanki, gdzie trzeci wzrost zachorowań był już ostatnim.  Dzisiaj dowiemy się jakie nowe obostrzenia wprowadzi rząd. Mają pojawić się zmiany w zasadach zasłaniania nosa i ust, niewykluczone jest także ponowne zamknięcie hoteli i stoków narciarskich.

Raport z Anteny 24.02

RAPORT Z ANTENY 24.02.2021 - posiedzenie sejmu

Posiedzenie Sejmu - testem dla Zjednoczonej Prawicy. Dzisiejsze głosowania pokażą, jak niebezpieczne dla obozu rządzącego są ostatnie napięcia nie tylko w samym Porozumieniu, ale też między koalicjantami. Sejm będzie się dziś zajmował m.in. projektem zmian w ustawie o Sądzie Najwyższym, który zakłada przedłużenie o dwa lata terminu na wnoszenie przez Prokuratora Generalnego i Rzecznika Praw Obywatelskich skarg nadzwyczajnych od orzeczeń z ostatnich ponad 20 lat. Posłowie będą także debatować nad rządowym projektem zmian w ustawie o działach administracji rządowej. Poprzednia nowela została zawetowana przez prezydenta Andrzeja Dudę.

RAPORT Z ANTENY 24.02.2021 - lodołamacze w Płocku

Lodołamacze coraz bliżej Płocka! Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem jeszcze dziś dotrą do miasta. Od samego rana w działaniach na Wiśle udział bierze 10 maszyn.