Maska FFP2 z filtrem

i

Autor: Getty Images

RAPORT Z ANTENY 25.02.21: przedsiębiorcy z Warmii i Mazur są załamani decyzją rządu

2021-02-25 10:14

Przedsiębiorcy z Warmii i Mazur są załamani decyzją rządu! Od soboty w tym regionie wraca lockdown. A to oznacza ponowne zamknięcie hoteli, kin, teatrów, czy galerii handlowych. - Nie mamy nadziei na szybki powrót do rzeczywistości - mówi w rozmowie z nami Witold Młynarczyk, restaurator z Olsztyna. Więcej wiadomości znajdziecie w tym artykule!

Spis treści

  1. RAPORT Z ANTENY 25.02.21: zagrożenie powodziowe w Polsce
  2. RAPORT Z ANTENY 25.02.21: szczyt UE

Zaledwie po dwóch tygodniach funkcjonowania hotele na Warmii i Mazurach ponownie zostaną zamknięte. To ogromny cios dla przedsiębiorców, którzy nie zdążyli jeszcze rozpędzić machiny hotelowej, a już są zmuszeni ponownie ją zatrzymać. Takie działanie dodatkowo generuje wysokie koszty dla i tak już skrajnie wyczerpanych finansowo przedsiębiorstw. Dlatego Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego postanowiła zaapelować do rządu o dodatkowe wsparcie finansowe dla hotelarzy z województwa warmińsko-mazurskiego.

- 14 dni to zdecydowanie zbyt krótki czas na rozpędzenie i ponowne zatrzymanie machiny hotelowej. Takie działanie dodatkowo generuje wysokie koszty dla i tak już skrajnie wyczerpanych finansowo przedsiębiorstw - komentuje Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego

Raport z Anteny 25.02

RAPORT Z ANTENY 25.02.21: zagrożenie powodziowe w Polsce

Na razie wytrzymują, ale już są obawy, że wkrótce zaczną przesiąkać. Wały przeciwpowodziowe zabezpieczają mieszkańców Kępy Polskiej, w której - ze względu na roztopy. Jest duże zagrożenie wylaniem Wisły.  W Kępie Polskiej ostatniej doby przybyło aż 20ścia centymetrów wody. Stan alarmowy przekroczony jest o pół metra.

RAPORT Z ANTENY 25.02.21: szczyt UE

O dostawach szczepionek i restrykcjach będą rozmawiać przywódcy na dzisiejszym unijnym wideoszczycie. Mają omówić dalszą współpracę i działania w pandemii. A sytuacja jest poważna, bo nowe warianty szerzą się błyskawicznie. W specjalnym dokumencie, który zostanie dziś przyjęty, unijne kraje popierają dalsze utrzymywanie restrykcyjnych ograniczeń. Najważniejszą kwestią będą jednak dostawy szczepionek. Polska, a także kilka innych państw, apeluje o przyspieszenie produkcji.

Sonda
Czy planujesz ślub w 2021 roku?