Masters

i

Autor: AKPA

quiz

Dokończ piosenki, które zawsze pojawiają się na polskich weselach. Dasz radę?

2024-07-09 15:25

Jak wesele to nie tylko chleb ze smalcem i ogórkiem, pierwszy taniec, łapanie muszki i welonu, ale oczywiście dobra, taneczna muzyka. Przy takiej bawi się najlepiej nie tylko młodzież, ale także dorośli i seniorzy. "Żono moja", "Weselny pyton" i nie tylko. Czy znasz te kawałki? One często pojawiają się na polskich weselach!

"Wesele, hej wesele, hej wesele tańcowało, grało i śpiewało ile tchu" - tak brzmi refren jednej z najpopularniejszych piosenek, która pojawia się na polskich weselach. Odpowiada za nią grupa Love System, jednak nie są jedyni, którym udało się znaleźć na playliście weselnych hitów. Polskie wesela zaczynają się od ceremonii zaślubin, która może mieć miejsce w kościele lub w urzędzie stanu cywilnego. Po ceremonii goście udają się na przyjęcie weselne, które zazwyczaj trwa do białego rana. Goście zasiadają za stołami, a także korzystają z atrakcji przygotowanych przez młodych. Fotobudka, zimne ognie, pokaz fajerwerk, występ gwiazdy, oczepiny, podziękowania dla rodziców i oczywiście dobra muzyka. Choć zdecydowanie rządzi muzyka na żywo wykonywana przez zespoły, to w ostatnich latach niesamowicie popularni stają się także DJ.

ZOBACZ TAKŻE: My pokazujemy zdjęcie artysty disco polo, a Ty zgadujesz w jakim jest zespole

VOX: Wesele Marzeń finał

QUIZ: Dokończ weselne hity disco polo

Muzyka to serce każdego polskiego wesela i bez niej nie byłoby mowy o prawdziwej zabawie! W wielu regionach Polski, zwłaszcza na wsiach i w mniejszych miastach, króluje muzyka disco polo. Gatunek ten, choć często krytykowany za prostotę tekstów i melodii, cieszy się ogromną popularnością i doskonale sprawdza się na parkiecie weselnym. Niesamowicie popularną piosenką disco polo, którą słyszy się na polskich weselach jest utwór "Żono moja", który wykonuje w oryginale Masters. Nie można zapomnieć także o "Weselnym pytonie" Sławomira Zapały, czy też o piosence "Mama ostrzegała" grupy daj to głośniej. "W sercu mi graj", Biały miś", "Wirują światła", "Piękna młoda" i nie tylko. Piosenek disco polo, które pojawiają się na weselach jest naprawdę wiele!

ZOBACZ TAKŻE: Zanim został sławny był zwykłym studentem. Gdyby nie kariera Skolim miałby takie wykształcenie!

W ramach rozrywki przygotowaliśmy quiz w którym należy dokończyć największe hity disco polo, które od lat rządzą na polskich weselach. Komplet punktów z pewnością będą mieli ci, co z parkietu nie schodzą na dłużej niż 5 minut!

Dokończ weselne hity disco polo

Pytanie 1 z 10
Piękna młoda - "Trafił Ci się facet piękny i wspaniały niemal idealny, prawie doskonały, śliczny..."
Listen to "Fortepian Szopena. Cyprian Kamil Norwid. Streszczenie, bohaterowie, problematyka" on Spreaker.