telewizja

Widzowie uwielbiali ten kanał i jego prowadzących. Nagle zniknął niespodziewanie z telewizji

2024-06-12 6:05

Historia telewizji bywa zaskakująca i nieprzewidywalna. Część programów wycofywana jest z ramówek po jednym sezonie. Zmiany dotykają też prowadzących, którym czasami nie przedłuża się umowy na kolejną edycję danego formatu. Same upadki kanałów telewizyjnych nie są jednak zbyt częste. A mimo to dotknęły znany kanał.

VIVA Polska - jeden z ulubionych kanałów Polaków

Ta stacja była jednym z najważniejszych kanałów w historii polskiej telewizji. A o niewielu można tak powiedzieć. Niewiele jest też stacji, które mimo swojej świetności, podejmują decyzję o tym, że kończą nadawanie. A jednak - tak było w przypadku VIVA Polska. Chyba każdy pamięta ten charakterystyczny kanał. Na początku lat 2000. to właśnie tam można było obejrzeć najnowsze teledyski, do największych światowych hitów. A w dodatku - zobaczyć świetnych prowadzących. Przez długi czas pod koniec XX. wieku widzowie oglądali zagraniczną wersję tej stacji. Nic, więc dziwnego, że kiedy w 2000 roku wystartowała VIVA Polska, to kanał błyskawicznie zrobił furorę. Na jego start czekały tysiące osób. Mimo to, dziś ta stacja już nie istnieje. Co się stało?

Przygotowanie stanowiska | Pawelec robi robotę tatuaż

Koniec VIVA Polska

Choć dziś, w dobie Internetu kanały muzyczne w telewizji cieszą się już coraz mniejszą popularnością, na początku lat 2000. VIVA Polska była nowością, która zachwyciła Polaków. Mogli bowiem obejrzeć teledyski do swoich ulubionych piosenek, komentowane przez polskich prowadzących. To na tej antenie pojawiali się m.in. Małgorzata HalberOdeta Moro-Figurska czy Dariusz „Daro” RusinVIVA Polska to jednak nie tylko muzyka. Na antenie stacji można też było obejrzeć różnego rodzaju programy. To m.in. Hot or notFristajlo czy Antytalent Show. Widzowie z wypiekami na twarzy śledzili te produkcje. To jednak nie wystarczyło, by kanał nadawał do dziś. W 2017 roku podjęto bowiem decyzję o zakończeniu nadawania z powodu malejącej oglądalności. Tym samym historia VIVA Polska dobiegła końca, pozostawiając jedynie wspomnienia w głowach widzów.