Kamil Stoch

i

Autor: Cyfra Sport SKOKI dzisiaj O KTÓREJ GODZINIE Skoki narciarskie dzisiaj w Willingen 30.01 niedziela Polacy walczą na szczęśliwej skoczni! O której dzisiaj skoki w niedzielę 30 stycznia

57 polskich reprezentantów pojedzie na Igrzyska Olimpijskie! PKOl zatwierdził skład

2022-01-24 10:31

Pięćdziesięciu siedmiu polskich sportowców wystąpi w zimowych igrzyskach w Pekinie. Skład reprezentacji zatwierdził zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Impreza odbędzie się w dniach 4-20 lutego. Reprezentację stanowi 30 kobiet i 27 mężczyzn. Do Chin uda się także 71 osób współpracujących.

Pięćdziesięciu siedmiu polskich sportowców wystąpi w zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie (4-20 lutego). O pięć osób więcej liczyła reprezentacja przed czterema laty w Pjongczangu. Cztery lata temu w Pjongczangu Polskę reprezentowało 62 sportowców.

"Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego powołał do olimpijskiej reprezentacji naszych najlepszych obecnie zawodników dyscyplin zimowych. Jak zawsze są w ich gronie zarówno sportowcy bardzo doświadczeni, mający już za sobą po trzy, a nawet cztery olimpijskie występy, jak i debiutanci, którzy w Chinach przejdą dopiero olimpijski chrzest i staną się olimpijczykami, a ten tytuł będzie z nimi już na zawsze. Za wszystkich trzymamy mocno kciuki" - powiedział prezes PKOl Andrzej Kraśnicki w nadesłanym komunikacie.

Biało-czerwoni w Chinach wystartują w biathlonie, łyżwiarstwie figurowym, łyżwiarstwie szybkim, short tracku, biegach narciarskich, skokach narciarskich, kombinacji norweskiej, narciarstwie alpejskim, snowboardzie i saneczkarstwie.

Najwięcej - 10 sportowców - będzie reprezentować Polskę w łyżwiarstwie szybkim. Po raz pierwszy od 1994 roku zabraknie natomiast bobsleistów.

"To będą kolejne igrzyska w rygorze sanitarnym ze względu na pandemię, jednak po doświadczeniach z Tokio podchodzimy do tego spokojniej. Mamy już doświadczenie w poruszaniu się w przygotowanych przez organizatorów procedurach. Ze względu na przygotowane przez organizatorów igrzysk specjalne procedury przelotów do Chin, Polska Reprezentacja Olimpijska, dzięki współpracy z Polskimi Liniami Lotniczymi, uda się do Pekinu czarterami, na które zgodę musiała wyrazić strona chińska" – powiedział sekretarz generalny PKOl Adam Krzesiński.

Cztery lata temu w Pjongczangu Polskę reprezentowało 62 sportowców, którzy wywalczyli dwa medale. Po trzecie olimpijskie złoto w karierze sięgnął skoczek narciarski Kamil Stoch, a następnie z kolegami w konkursie drużynowym stanął na najniższym stopniu podium. 34-letni Stoch jest także w kadrze na Pekin. Będą to jego piąte w karierze igrzyska.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: 57 polskich reprezentantów pojedzie na Igrzyska Olimpijskie! PKOl zatwierdził skład