Szkoła

i

Autor: pixabay.com Zmiany w podstawie programowej. Rzecznik praw dziecka chce wprowadzenia problematyki martyrologii dzieci

NOWE TEMATY LEKCJI w polskich szkołach - czego będzie się uczyć młodzież od 1 września?

2021-07-09 12:36

Już od nowego roku szkolnego uczniowie i uczennice będą mieli lekcje na zupełnie nowe tematy. Co ciekawe, miały onw zostać włączone do programu już w 2020 roku, jednak plany pokrzyżowała pandemia. W naszym artykule przeczytacie, czego będzie się uczyć młodzież od 1 września.

Nowy rok szkolny najprawdopodobniej przywita uczniów i uczennice lekcjami stacjonarnymi. Nauczanie online zostało wprowadzone z powodu wybuchu pandemii koronawirusa. Jak się okazuje, również przez Sars-CoV-2 niemożliwe było wprowadzenie w 2020 roku nowych tematów lekcji. Do programu edukacji trafiają dopiero teraz. Od 1 września w polskich szkołach podczas lekcji wychowawczych młodzież szkolna będzie omawiała zagadnienia, których do tej pory nie było podczas zajęć. Co ciekawe, wprowadzenie nowych tematów lekcji to inicjatywa Ministerstwa Zdrowia, które porozumiało się w tej sprawie z resortem oświaty. W dalszej części artykułu dowiecie się, czego będzie się uczyć młodzież szkolna.

Olsztyn. Zniszczył auto, szuka go policja

Lekcje o zdrowiu od 1 września

Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski, podczas sprawozdania z działań sejmowej Komisji Zdrowia dotyczących realizacji zadań ujętych w Narodowej Strategii Onkologicznej, mówił o 94 zadaniach w onkologii na lata 2020-2030. Jednym z tych zadań jest inwestycja w edukację. Działanie to nazywa się profilaktyką pierwotną - wiedza na temat unikania zagrożeń dla zdrowia pozwala w długofalowej perspektywie na zmniejszenie wydatków związanych z leczeniem. To właśnie w ramach inwestycji w edukacje mają się pojawić nowe tematy lekcji w szkołach.

Sławomir Gadomski zaznaczył, że jednym z działań profilaktyki pierwotnej będzie wprowadzenie lekcji na temat zdrowia w ramach godzin wychowawczych. Przez zamieszanie z procesem kształcenia, dopiero teraz możliwe staje się wprowadzenie takich lekcji. Nie wiadomo jeszcze, co dokładnie byłoby omawiane podczas takich zajęć. Uczniowie i uczennice dowiedzą się tego dopiero po 1 września.

Źródło: NOWE TEMATY LEKCJI w polskich szkołach - czego będzie się uczyć młodzież od 1 września?